Apple svým Apple Parkem inspiroval Microsoft. Ten nyní plánuje zrekonstruovat své sídlo v Redmondu

Apple otevřel svůj kampus Apple Park prvním zaměstnancům už v dubnu, nicméně stěhování více než 12 tisíc pracovníků potrvá až do konce letošního roku. Okolo hlavní budovy se ještě motají dělníci, kteří dokončují poslední úpravy terénu a dodělávají silnice a cesty. Apple svým ikonickým sídlem však inspiroval i další technologickou společnost, která se rozhodla zrekonstruovat své dosavadní velitelství. Řeč není samozřejmě o nikom jiném, než o Microsoftu.

Microsoft plánuje zmodernizovat svůj areál o velikosti 500 akrů v Redmondu ve Washingtonu. Softwarový gigant příští rok na podzim zahájí několikaletý projekt, v rámci něhož vyroste 18 nových budov. Úprav se dočkají i veřejné prostory, silnice, cesty a sportoviště. Microsoft má v současné době ve svém kampusu 125 budov, přičemž po dokončení projektu by se měl počet zvýšit na 131.

Podívejte se na plány Microsoftu: 

Do zrekonstruovaného sídla Microsoftu bude docházet současných 47 tisíc zaměstnanců, přičemž společnost může potom přijmout ještě dalších 8 tisíc pracovníků.

Microsoft do projektu, který by měl být dokončen během pěti až sedmi let, investuje miliardy dolarů. Současných 12 budov zruší a namísto nich vytvoří 18 větších budov. Jednou z dominant areálu bude otevřené náměstí, na které se vejdou až 2 tisíce lidí.


Zdroj: The Verge

|
1
Leitz

Diskuze

  Nechem byť rypák, ale celkom ma to zaujíma. To, že Apple inšpiroval MS k výstavbe a renovácií campusu je autorova domnienka aka „pretože veď predsa Apple to spravil skôr“ či niekde jasne potvrdený fakt? Vďaka za info

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz