Zavřít reklamu

Když Apple letos na konci března představil nové iPady s podporou Apple Pencil, jako cílovou skupinu těchto zařízení označil primárně studenty. Ostatně, celá konference se konala v prostorách chicagské školy a i pozvánka na akci lákala především studenty a jejich učitele, kterým chtěl Apple představit svou vizi moderního školství. Nutno však podotknout, že s iPadem, jehož cena začíná na 329 dolarech (a v Čechách dokonce na 8990 korunách) je tento produkt pro mnoho škol, které na něj navíc mohou získat další slušnou slevu, poměrně zajímavý a do svých učebních metod by jej mile rády zařadily. Tím by se tak Applu podařilo skvěle infiltrovat do dalšího důležitého sektoru, ze kterého by mohl v budoucnu velmi slušně profitovat. To mu ale samozřejmě konkurence jen tak nedovolí.

Agentuře Bloomberg se podařilo zjistit, že se Microsoft chystá představit svou vlastní odpověď na levný iPad v podobě levného tabletu Surface. Tyto tablety jsou nyní vybaveny procesory Intel, SSD úložištěm a blíží se spíše klasickým počítačům nežli tabletům, jelikož na nich lze pustit běžné aplikace pro Windows. Microsoft k nim navíc prodává samostatně veškeré příslušenství, takže si z něj skutečně po pár investicích počítač postavíte. S tímto modelem by se ale měl Microsoft alespoň částečně rozloučit, jelikož je finančně poměrně nákladný. 

Takto nový iPad od Applu vypadá: 

Nová levná generace tabletů Surface by měla být velmi slušně hardwarově vybavená a měla by nabízet mnoho variant úložiště či celulární verzi pro podporu internetu skrze SIM. Cena takovýchto tabletů by měla začínat zhruba na 400 dolarech. Tato cena je sice o poznání vyšší než kterou si Apple účtuje za nový iPad, Microsoft by však měl tento deficit dohnat na výrazně levnějším příslušenstvím. Díky tomu by tak měl být víceméně stejně nákladný, díky čemuž by o něj mohl být mezi uživateli zvyklými na Windows solidní zájem. Levné Surface tablety by se měly světu ukázat později v tomto roce.

Ačkoliv je v tuto chvíli těžké říci, zda se informace zakládají na pravdě, nereálné rozhodně nejsou. Jak už jsem totiž psal výše, školství je pro společnosti velmi zajímavým sektorem, kterým se dá solidně zbohatnout. Odběry produktů v něm totiž bývají zpravidla vcelku vysoké. Využíváním jablečných či jiných produktů na školách lze navíc zákazníky nalákat i na používání v osobním životě. Zda se to však Microsoftu podaří ukáže až čas. 

cheaper-tablet-ipad-microsoft-surface

Související články

Dnes nejčtenější

.