Zavřít reklamu

Pokud jste si v minulých dnech udělali radost novým iPhonem 8 či 8 Plus, určitě jste přemýšleli, jaké příslušenství k němu zakoupíte. Jasně, Apple nám sice tvrdí, že sklo použité na zádech telefonů je neskutečně odolné, kdo by to však u nového jablíčka riskoval, že ano. V úvahu tak připadají kryty, které váš telefon ochrání a zároveň mu dodají na určité eleganci. Jestli jste vlastnili iPhone 7 a upgradovali jste jen na novější generaci, obaly ve většině případů řešit nemusíte. Pokud jste však ve světě Applu nováček, či jste přešli z verze nižší, koupě krytu či jiného doplňku se zřejmě nevyhnete. A přesně vám se pokusíme s výběrem alespoň částečně pomoci.

Existují tuny všelijakých obalů, které vaše iPhony ochrání. Záleží tak čistě na vašem vkusu, zda sáhnete po klasické černé kožence, černém silikonu či průhledné variantě, aby telefon vynikl.

Možná je však pro vás výběr obalu nuda a chcete zkusit něco speciálního. V tom případě otestujte bezdrátové nabíjení, které se u iPhonů 8 a 8 Plus též konečně objevilo. Jelikož však Apple zatím svou vlastní nabíječku nenabízí, budete si muset vybrat nějakou vlastní. Vhodným kandidátem by mohla být třeba bezdrátová nabíječka CONNECT IT CI-393 se standardem Qi, která vám váš jablečný telefon bez problému nabije. Zajímavá je hlavně její cena, která je nyní pouhých 499 korun. Myslím, že za otestování “bezdrátu”, který si můžeme konečně užít až letos, ta cena opravdu stojí.

Celkově je vlastně nabíjení nových osmičkových jablíček opravdu zajímavá kapitola. Krom bezdrátového nabíjení totiž nabízí i další skvělou vychytávku – rychlé nabíjení. Díky němu zvládnete přes speciální nabíječku dobít vaše jablíčko z 0 % na 50 % za příjemných 30 minut. Bohužel si však tento luxus užijete jen se speciální nabíječkou a kabelem, ty přibalené Applem totiž tuto funkci nepodporují. Zakoupit si tak musíte zvlášť speciální adaptér a zvlášť speciální kabel. Více si o této problematice přečtěte zde. Nejlevnější nabíjecí set, zda-li se to tak dá nazvat, vás vyjde na 2289 korun a bude se skládat z USB-C kabelu s Lightningem (metrový za 799 korun)29W adaptéru pro MacBook (1490 korun) Částka je to sice vysoká, osobně si však myslím, že pokud občas telefon opravdu nutně nabít potřebujete, vyplatí se. Pokud navíc už nějaký počítač od Applu vlastníte a nabíjíte ho pomocí USB-C, postačí vám koupit jen kabel, jehož cena se už překousnout dá.

Hodit by se vám také mohlo tvrzené sklo, které váš iPhone ochrání před nehezkými škrábanci a prasklinami na displeji. To je teď dokonce na Alze ve slevě za příjemných 399 korun. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že na této položce se šetřit opravdu nevyplatí, takže u skla opravdu nespekulujte a radši sáhněte po ověřených výrobcích a značkách.

Jak tedy vidíte, vybrat se určitě dá a je jen na vás, jak velkou chuť experimentovat máte. Nové iPhony totiž nabídly poměrně dost věcí na zkoušku a nevyužít je by byl hřích. Tak šťastnou ruku při rozhodování.

iPhone 8 vs iPhone 8 Plus FB

 

Související články

Dnes nejčtenější