Zavřít reklamu

Úderem dnešní půlnoci zahájil Apple oficiálně v České republice, na Slovensku a v dalších zemích spadajících do druhé vlny prodeje iPhonů 8, iPhonů 8 Plus a Apple Watch Series 3. Start prodeje nových produktů z dílen Applu proběhl nejenom na oficiálním Apple Online Storu, ale také u všech Apple Premium Resellerů a autorizovaných prodejců, u kterých lze už nyní novinky objednat případně si je od rána zakoupit přímo na kamenných pobočkách.

Zatímco samotný Apple v našich končinách nezahájil ani předobjednávky, u prodejců naopak bylo možné si jablečné telefony i hodinky předobjednat přesně před týdnem, tedy minulý pátek. Pokud jste tak učinili, pak jste se zapsali do pořadníku zájemců o nové produkty a vaše objednávka by dnes měla být vyřízena přednostně, ačkoli problémy s dostupnosti novinek se neočekávají. Kvůli včerejšímu svátku byste však měli počítat s omezenými zásobami v menších městech, zájemci z české metropole by si ale měli přijít na své.

Menší iPhone 8 startuje na ceně 20 990 Kč za model s 64 GB úložištěm a pokračuje i končí na ceně 25 490 Kč za 256 GB verzi. Větší iPhone 8 Plus s 5,5palcovým displejem začíná na částce 23 990 Kč za 64 GB a v případě modelu s 256 GB úložištěm se cena vyšplhala na 28 490 Kč. Oba telefony jsou kromě dvou kapacitních variant nabízeny ještě ve třech barevných variantách – stříbrná, zlatá a vesmírně šedá.

Nové Apple Watch Series 3 se u nás bohužel prodávají pouze v GPS verzi, jelikož LTE model potažmo integrovaná eSIM není tuzemskými operátory podporována. Jablečné hodinky jsou ale v Česku nyní výhodnější než kdykoli předtím, protože jejich cena startuje na 9 790 Kč za 38mm verzi. Model se 42mm ciferníkem pak vyjde na 10 690 Kč. I Apple Watch Series 3 jsou dostupné ve stříbrném, zlatém a vesmírně šedém provedení, vyrobeny jsou však vždy z hliníku. Modely z nerezové oceli a keramiky jsou bohužel dostupné jen ve verzi s LTE, která se k nám snad dostane někdy v budoucnu. V nabídce je i Apple Watch Nike+ (Series 3), které se ale začnou prodávat až později. Pro Českou republiku není prozatím datum prodej upřesněn, ve Spojených státech je ale stanoven 5. října. K nám se tak dostanou pravděpodobně o něco později.

iPhone 8, iPhone 8 Plus i Apple Watch Series 3 si od dnešního dne můžete objednat nejenom na stránkách Applu, ale také například u iStores (českýslovenský), na Alze, na pobočkách i na stránce Mobil Pohotovost a také na Smarty.cz.

Související články

Dnes nejčtenější