Zavřít reklamu

Nové iPhony 8, 8 Plus a iPhone X podporují satelitní systém Galileo, což je Globální evropský navigační satelitní systém (Global navigation satellite system – „GNSS“). O této informaci víme již od té doby, co ji Apple přidal do technického vybavení na jejich stránkách. Nyní by si ale tato skutečnost zasloužila trošku více pozornosti.

Galileo vstoupil  k již existujícímu navigačnímu systému GPS, který provozuje vláda USA. Dále také do GLONASS, který provozují Ruské letecké obranné síly a do QZSS, což je Quasi-Zenith Satellite System, který se používá v Japonsku.

Jak nám říká samotné jednatelství GNSS, Galileo je součástí nových iPhonů. Díky tomu můžou uživatelé těchto chytrých telefonů pozorovat o mnoho preciznější určování jejich pozice, protože nové iPhony umí kombinovat signály GPS, GLONASSu a Galilea zároveň v jednu dobu.

Jelikož Galileo podporuje multi-satelity, měla by se zvýšit i síla signálu v městech s větším počtem obyvatelstva, kde je hodně budov. Galileo se nyní chlubí 15 satelity na oběžné dráze (další 3 testuje). Systém GPS jich má 31 a GLONASS 24. Do roku 2020 se předpokládá, že by Galileo měl mít okolo 30 funkčních satelitů.

Apple se také chlubí celosvětovou podporou satelitů QZSS. Minulé iPhony, 7 a 7 Plus, které se prodávaly v Japonsku, tuhle vychytávku již obsahovaly. Nyní už ji ale mají všechny nové iPhony po celém světě. QZSS má oproti jiným satelitům satelity jen 3 a můžete je zachytit jen v Japonsku.

Zdroj: macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější