Zavřít reklamu

Apple opět ovládl se svými současnými telefony žebříček nejprodávanějších smartphonů. Data za celý svět zveřejnila analytická společnost Strategy Analytics. iPhony 7 a 7 Plus tak obhájili své pozice z prvního kvartálu letošního roku. I během toho druhého se Applu podařilo umístit oba své modely před největší konkurenci ve formě Samsungu a jeho novinek S8 a S8+.

Za druhý kvartál letošního roku Apple prodal 16,9 milionu kusů iPhonů 7 a 15,1 milionu kusů většího modelu Plus. Se značným náskokem tam drží první dvě příčky před Samsungem, který se svými vlajkovými loděmi obsadil 3. a 4. místo. Třetím nejprodávanějším telefonem za období duben-červen 2017 byl Samsung Galaxy S8, kterého se prodalo 10,2 milionu kusů. Následoval větší Galaxy S8+, který zaznamenal prodeje na hodnotě 9 milionů kusů.

Na pátém místě prodejnosti stojí čínský Xiaomi Redmi 4A, který dosáhl na 5,5 milionu prodaných kusů. Celkem se za toto období prodalo něco málo přes 360 milionů smartphonů. Co se Applu týče, tak dle slov Tima Cooka společnost v posledním kvartále prodala 41 milionů telefonů. Apple ovšem nespecifikuje, kterého modelu se prodalo kolik. Víme jen, že nejvíce se prodával iPhone 7 a po něm iPhone 7 Plus. Od první generace jablečného telefonu se jich prodalo již více než 1,2 miliardy kusů. To je za deset let na trhu velmi slušné číslo.

strategy-analytics-smartphone-models-q2-2017-800x316
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
iphone 7
Zdroj: Unsplash

Zdroj: Macrumors

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější