Zavřít reklamu

Apple minulý týden uvolnil firmware pro chytrý reproduktor HomePod, a tím „omylem“ odhalil informace o nadcházejících produktech. Zvědaví vývojáři nahlédli do zdrojového kódu firmwaru, ze kterého zjistili spoustu zajímavostí. Developer Guilherme Rambo nyní například narazil na podporu 4K HDR, který potvrzuje pouze to, že cupertinská společnost testuje pátou generaci Apple TV schopnou streamovat video s rozlišením 4K. HomePod totiž má velmi omezený displej jen pro Siri a zařízení iOS postrádají rozlišení pro nativní přehrávání 4K, tudíž je více než jasné, že podpora souvisí s Apple TV 5.

Guilherme Rambo dále objevil řetězce kCADisplayModeDolby a kCADisplayModeHDR10, což naznačuje, že Apple TV bude podporovat HDR formáty Dolby Vision a HDR10 zvládající i dynamická HDR metadata.

Koncept nové generace Apple TV:

V historii nákupů iTunes se u některých uživatelů objevily vybrané filmy, které si v minulosti stáhli v rozlišení 720p či 1080p, označené jako film ve formátu 4K a HDR. Apple se tedy zřejmě připravuje na příchod páté generace Apple TV, pro kterou na iTunes nabídne obsah ve 4K kvalitě.

Rambo ale nebyl jediný vývojář, který ve firmwaru objevil zajímavosti o připravovaných produktech. Jeffrey Grossman se činil také, protože objevil data související s Apple Watch Series 3. Podle všeho by připravované hodinky měly disponovat LTE. Konkrétně tak prozrazuje řetězec GizmoPreservingeSIM. Apple Watch s LTE by už tak pro připojení na internet nepotřebovaly iPhone, protože by měly vlastní vestavěnou SIM kartu. Hodinky by se měly podle kódu pochlubit i mobilním rádiem dodaným nejspíše společností Intel.

Firmware pro HomePod toho odhalil více než dost. Už víme například, že přední a zadní kamera iPhonu 8 bude zaznamenávat 4K 60fps videa a že bude jubilejní model disponovat funkcí rozpoznávání obličeje namísto Touch ID. Ve firmwaru se navíc podařilo objevit i podobu iPhonu 8, o čemž si můžete více přečíst přímo v našem článku.

Apple TV 5 concept FB

Dnes nejčtenější

.