Zavřít reklamu

Včera večer vyšly veřejné bety jablečných operačních systémů, mezi nimiž se objevil i iOS  11. Okamžitě jste nás začali bombardovat dotazy, jak betu nainstalovat. I když jsme večer před vypuštěním vydali článek vysvětlující víceméně vše, přinášíme vám návod ještě ve speciálním článku. Pusťme se tedy do toho.

Ještě před samotnou instalací si ověřte, zda je vaše zařízení schopné iOS 11 vůbec pojmout. Pokud však máte zařízení iPhone 5s, iPad mini 2 a iPod touch 6. generace nebo novější, nebudete mít sebemenší problém.

Prvním krokem před přechodem přechodem na iOS 11 je určitě zálohování zařízení. Nejlepší bude záloha přes iTunes. Naštěstí to není nic složitého, stačí se držet následujících bodů.

 1. Otevřete iTunes na Macu nebo PC s Windows
 2. Připojte zařízení přes USB kabel
 3. Klikněte v iTunes vlevo nahoře na ikonu svého zařízení a poté na Zálohovat

Zvládli jste to? Paráda! Už máte třetinu cesty za sebou. Teď nás čeká zapsání se do testovacího programu veřejné bety. Nebojte se, není to nic složitého. Stačí, když se přidržíte následujících kroků.

 1. Skrze zařízení na které chcete iOS 11 nainstalovat, musíte otevřít tento odkaz. Důrazně doporučujeme neinstalovat bety na vaše primární zařízení kvůli chybám, které mohou omezit plynulé ovládání
 2. Klikněte na tlačítko “Sign Up
 3. Zaregistrujte se do Apple Beta Programu za pomocí vašeho Apple ID
 4. Potvrďte souhlas s podmínkami použití softwaru v pravém dolním rohu
 5. Klikněte na záložku iOS
 6. Klikněte na “Enroll your iOS device
 7. Klikněte na tlačítko “Download profile“, budete přesměrováni do nastavení
 8. Klikněte na “Instalovat
 9. Klikněte na „restart“

Ani jste nemrkli a už jste za druhou třetinou. Jde to opravdu jako po másle, nemyslíte? Pojďme to tedy dodělat do konce. Následující kroky však budou natolik známé, že byste je zvládli levou zadní i sami.

 1. Po spuštění zařízení jdeme do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwarua počkáme na vyhledání aktualizace
 2. Klikněte na “Stáhnout” a poté “Instalovat
 3. Opět potvrďte podmínky využití
 4. Až se vše stáhne, potvrďte okamžitou instalaci a počkejte, až se vše dodělá.

Hotovo, vítejte ve světe iOS 11. Nebylo to opravdu nic složitého. Ostatně, jako každý rok. Návody jsou totiž rok od roku totožné, což je skvělé jak pro vás, tak pro nás. Nicméně teď už nezbývá nic jiného, než jen popřát, ať se vám v prostředí iOS 11 líbí a rychle si zvyknete.

Pokud jste se však v návodu ztratili, podívejte se na video níže. Instaluje se tam sice beta  iOS 10 ale jak už jsem říkal dříve, postupy se nemění.

iOS 11 FB 2

 

Dnes nejčtenější

.