Zavřít reklamu

Začátkem tohoto měsíce na konferenci WWDC společnost Apple představila upgradované modely iMaců se sedmou generací procesorů Kaby Lake od Intelu a vylepšenou grafikou AMD Radeon Pro. Už se dokonce tyto našlapané stroje objevily v benchmarkových testech Geekbench. Z výsledků vyplývá, že v testech výkonu vícejádrových procesorů jsou letošní modely o 15 % rychlejší než modely předchozí generace. Ale to není vše, co nám benchmarky ukázaly.

Pokud vezmeme nejvýkonnější 27“ iMac s čtyřjádrovým procesorem Core i5 pracujícím na frekvenci 3,8 GHz, tak ten získal v testech výkonu vícejádrových procesorů skóre 14 886, zatímco model z roku 2015 získal skóre 12 953.

Při výpočetních úlohách, jako je například zpracování obrazu, má 27“ iMac až o 80 % lepší grafický výkon než ekvivalentní modely z roku 2015. Benchmarkový test měřil výkon GPU při různých výpočetních úlohách, například při zpracování obrazu, počítačovém vidění či simulaci fyziky.

Dále se 27“ iMac s čtyřjádrovým procesorem Core i7 pracujícím na frekvenci 4,2 GHz stal nejrychlejším Macem ve výkonu jednoho jádra. A nejrychlejším Macem v testech výkonu vícejádrových procesorů zůstává Mac Pro 2013.

iMac Pro: 

V prosinci se žebříčky benchmarků změní, protože Apple představí iMac Pro s až 18jádrovým procesorem Intel Xeon, špičkovou grafikou Radeon Pro Vega, až 4TB SSD úložištěm a až 128GB ECC RAM. Cena iMacu Pro bude v USA začínat na 4 999 USD. Dokonce se předpokládá, že plně naložený iMac Pro by mohl stát stejně jako taková Škoda Octavia, o čemž jsme psali zde.

Cena nového 27“ iMacu  v České republice startuje na 54 990 Kč a 21,5“ modelu na 33 990 Kč.

Retina-iMac-5K FB

Dnes nejčtenější

.