Zavřít reklamu

Fotoaparát vašeho iPhonu má mnohem větší potenciál, než který vám umožní využít jeho nativní aplikace Fotoaparát od společnosti Apple. Fotografičtí nadšenci a majitelé iOS zařízení mají nyní k dispozici další z velmi výkonných a užitečných nástrojů: aplikaci Halide.

Výchozí aplikace Fotoaparát bohužel svým uživatelům zdaleka nenabízí možnost naplno využít všech předností a schopností fotoaparátu jejich iPhonu. To je také jedním z důvodů, proč tolik majitelů iOS zařízení využívá k pořizování fotografií aplikace třetích stran.

Do App Storu se nově dostala aplikace Halide. Mají ji na svědomí dva veteráni světa technologií, Benjamin Sandofsky, bývalý inženýr Twitteru, a Sebastiaan de With, bývalý designér Applu. Stejně jako ostatní fotografické aplikace třetích stran – jako například Camera+ – dává Halide fotografům k dispozici manuální ovládání ke změně nastavení, jako je expozice, ISO, vyvážení bílé nebo rychlost závěrky.

To, co aplikaci podle jejích tvůrců odlišuje od ostatních podobných aplikací, je fakt, že byla navržena způsobem, díky kterému budou její funkce schopni využívat i začátečníci, aniž by se cítili přehlceni. Cena aplikace Halide je 89 Kč, od 6. června podraží. Aplikace využívá ovládání gesty, díky kterému lze přizpůsobit a měnit nastavení pouhým přejížděním po displeji telefonu.

Základní myšlenkou tvůrců Halide bylo vybudovat aplikaci, jejíž používání by pro uživatele bylo podobné, jako používání klasického fotoaparátu. „U běžných starých fotoaparátů je ovládání něčím, co se můžete snadno naučit a co se posléze stane jakousi záležitostí svalové paměti. A přesně toto Halide nabízí – swipováním můžete měnit expozici nebo manuálně zaostřovat.“

Funkce, které aplikace nabízí, uvítají jak profesionálové, tak i amatérští nadšenci. Patří mezi ně live histagram, podpora RAW nebo funkce, která zvládne detekovat, které oblasti na fotografii jsou zaostřené. Aplikace Halide ale disponuje i automatickým režimem, který bude pro začátečníky jistě snesitelnější.

Halide 1 fb

Související články

Dnes nejčtenější

.