Zavřít reklamu

Objevila se zpráva, která tvrdí, že společnost Nintendo je nucena omezit své prodejní cíle, co se týče nové herní konzole Nintendo Switch. Důvodem tohoto omezení je údajně nedostatek součástek, který částečně zavinila společnost Apple.

Zpráva deníku The Wall Street Journal uvádí, že proslulá herní společnost musela omezit své roční prodejní cíle u konzole Nintendo Switch na 10 milionů kusů, přestože původní plány hovořily o dvojnásobném množství. Společnost Nintendo informovala své dodavatele a montážní týmy o tom, že doufá ve vyrobení téměř dvaceti milionů kusů tohoto zařízení, a to k březnu roku 2018. Přestože oficiální prodejní cíl činí 10 milionů kusů, silná poptávka po konzoli napovídá, že by jich společnost mohla prodat ve skutečnosti mnohem více – pokud by je ovšem mohla vyrobit.

Problém spočívá v nedostatku výrobních kapacit pro komponenty, které jsou používané ve smartphonech, počítačových serverech a dalších zařízeních podobného typu. Jedná se například o čipy NAND flash pamětí, displeje z tekutých krystalů a malé motory, umožňující ovladačům konzole Switch napodobit pocit ledové kostky ve sklenici. Společnost Toshiba, vyrábějící flash paměti, uvádí, že poptávka po jejích NAND čipech „mnohonásobně převyšuje“ nabídku, a to kvůli poptávce ze strany společnosti Apple a dalších výrobců smartphonů.

Nintendo Switch je konzole, kterou lze použít  jak coby handheld, tak i jako domácí herní konzoli. V březnu se ukázalo, že zařízení dokáže fungovat také jako externí baterie pro Macbook, a její ovladače lze používat i na Macu.

Nintendo Switch - fb

Zdroj: 9to5Mac

Dnes nejčtenější

.