Zavřít reklamu

Už jsme viděli několik konceptů, jak by mohl iOS 11 vypadat. Ale lidé v MacStories připravili video představující další funkce, které by mohly v rámci aktualizace přijít na iPad. V neuvěřitelně dobře promyšleném konceptu se objevily funkce jako podpora celého systému drag and drop či podpora rozdělení obrazovky.

Za konceptem stojí Sam Beckett, který se zaměřuje zejména na funkce produktivity, jež by mohly být zakomponovány do iPadu právě v rámci iOS 11. Koneckonců spousta uživatelů si stěžuje na to, že iPad postrádá některé funkce, se kterými by nahradil klidně i osobní počítač.

Asi tou největší novinkou je, že celý systém by podporoval drag and drop. Současná verze iOS podporuje tuto funkci pouze na některých místech, ale s aktualizací by mohla být podpora napříč celým systémem. Znamenalo by to, že by uživatelé snadno přesouvali obsah jako obrázky, text a soubory mezi aplikacemi a dokumenty.

Další specialitou je funkce „Shelf“, do které by si uživatel mohl přesouvat a schovávat obsah na později, například by si sem uložil skladby, obrázky či aplikace. Potom by měl ze sekce „Shel“ přístup k obsahu mnohem rychlejší. V novém systému by se měla dát rozdělit i obrazovka, což momentálně podporuje pouze iPad Pro.

MacStories ve videu představuje i aplikaci Finder pro iPad, kterou můžete znát z macOS. A závěrem koncept ukazuje designové vychytávky, lepší podporu rozšíření v Safari, lepší Notes, Control Center a spoustu dalšího.

ios 11 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější