Zavřít reklamu

V poslední době neslyšíme v podstatě o ničem jiném než o nadcházejícím iPhonu (iPhone 8, iPhone X, iPhone Edition atd.). Informací se denně objevuje opravdu hodně a věřte nám, že naše redakce přebírá jen některé z nich. Konkrétně takové, které pochází od spolehlivějších zdrojů s určitou minulostí.

Ve velkém se v posledních týdnech probírá hlavně čtečka otisků prstů. Jedny zdroje tvrdí, že se ji Applu podaří dostat pod displej. Jiné naopak uvádějí, že tak daleko společnost s vývojem ještě není a proto čtečku umístí na záda, kde ji mají téměř všechny vlajkové modely s Androidem.

Nyní se svou troškou do mlýna přichází i Benjamin Geskin, tedy jeden z nejvěrohodnějších leakerů, který zveřejnil už několik úniků nejenom chystaných jablečných telefonů, ale také například nedávno představeného Galaxy S8 od Samsungu, které se vzápětí ukázaly ve všem pravdivé. Geskin odkazující se na své zdroje uvedl, že letošní iPhone bude mít na 100 % Touch ID umístěné v dolní části displeje. A s více než poloviční pravděpodobností (60 %) se Applu podaří integrovat Touch ID pod panel tak, že bude fungovat kdekoli na displeji.

Tvrzení zní jednoznačně futuristicky, ale pokud se něco takového Applu podaří, pak nejenže bude vůbec první na světě, komu se něco takového podaří, ale zároveň tím potvrdí, že je schopná dělat skutečně revoluční kroky. Samsung se totiž také pokoušel zabudovat senzor otisků prstů do displeje, ale řešení nefungovalo podle představ, a tak na poslední chvíli umístil čtečku na záda zařízení hned vedle fotoaparátu, čímž si vysloužil nemalou vlnu kritiky.

Že se Apple skutečně snaží dostat Touch ID pod displej nenaznačují jenom poslední úniky, ale také patenty samotné společnosti. Není to tak dávno, co kalifornský gigant získal patent na zařízení s displejem, který by obsahoval speciální vodivou vrstvu, jež bude pracovat skrze dotykový displej telefonu a umožní tak celým svým povrchem snímat otisky prstů uživatelů. Stejně tak si Apple patentoval řešení, kdy se mu podařilo do displeje vměstnat různé senzory, které jsou aktuálně v tlustých rámečcích okolo něj.

iPhone 8 Touch ID everywhere FB

Dnes nejčtenější

.