Zavřít reklamu

Pro některé bylo jen otázkou času, kdy Apple zakomponuje Touch Bar a čtečku otisků prstů Touch ID do klávesnice Magic Keyboard. Nejnovější patent, podaný cupertinskou společností, tuto zajímavou myšlenku rozvádí způsobem, který nás nenechává na pochybách o tom, že tento krok je přinejmenším teoreticky proveditelný.

V loňském roce debutovala společnost Apple s nejnovějšími MacBooky Pro, osazené dotykovým panelem s názvem Touch Bar a snímačem otisků prstů Touch ID, který známe z domovských tlačítek iPhonů a iPadů. Text patentu si lze jako obvykle vyložit nejrůznějšími způsoby, ilustrace však jasně ukazují možné použití jak pro samostatnou klávesnici, tak i pro klávesnici, která je součástí laptopu.

V některých případech může být součástí popisovaného zařízení také procesorová jednotka, která je součástí pláště, a primární displej, umístěný alespoň částečně v těle. Tento displej by mohl být nakonfigurovaný tak, aby mohl zobrazovat grafické uživatelské rozhraní.

Uvedením zmiňovaného patentu do praxe by se mohl vyřešit jeden z nejpalčivějších problémů spojených s Touch Barem. Podle řady uživatelů i odborníků je nový MacBook Pro s Touch Barem nepoužitelný pro profesionály, kteří laptop nejčastěji používají spolu s externí klávesnicí a monitorem. Dokud tedy Apple těmto uživatelům nenabídne samostatnou klávesnici s Touch Barem, nebude mít tato funkce dostatečné využití.

Takhle by mohla nová klávesnice s Touch Barem vypadat:

Pochopitelně by bylo zapotřebí vyřešit ještě plno dalších věcí, včetně životnosti baterie nebo funkčnosti při bezdrátovém spojení, dalším nezanedbatelným problémem by jistě mohla být i cena, kterou by bylo potřeba stanovit tak, aby netvořila nepřekonatelnou bariéru.

Myšlenka samostatné klávesnice s Touch Barem se zamlouvá i designérům, kteří vytvořili nejeden její koncept, a o tom, že Apple nehodlá zůstávat jen u Touch Baru, který by byl pouze součástí MacBooku, by mohl svědčit i fakt, že společnost jedná s tvůrci dynamických klávesnic Sonder.

Magic Keyboard OLED concept FB

Zdroj: 9to5Mac

Dnes nejčtenější

.