Zavřít reklamu

Apple o víkendu informoval zaměstnance Apple Storů a prodejen Apple Premium Resellerů, že rozšiřuje záruku na baterie první generace Apple Watch. Z původního jednoho roku (v EU dvou let) na tři roky. Prodloužená záruka se týká pouze modelů prvních Apple Watch, jejichž baterie se nafukují a je tak nutné je neprodleně vyměnit.

Na problém s bateriemi u první generace Apple Watch si uživatelé stěžovali přímo na stránkách Applu a také na Redditu. Nezdá se ovšem, že by problém byl nějak rozšířený, protože se s ním zatím potýkalo jen několik málo majitelů hodinek. Možná proto slyšíte o problému vůbec poprvé, ale pokud jste stejný problém zaznamenali u svých hodinek i vy, pak je předejte na opravdu do servisu co nejdříve. Opravu si můžete zařídit buďto sami přes stránky Applu nebo navštivte prodejnu některého českého Apple Premium Resellera (např. iStores), případně reklamaci řešte přímo s obchodem/e-shopem, kde jste hodinky zakoupili.

Apple většinou rozšiřuje záruku na problémové baterie o jeden rok, tudíž rozšíření záruky na Apple Watch je lehce nadstandardní. Společnost s oznámením přichází přesně dva roky po zahájení prodeje prvních Apple Watch (24. dubna 2015), tedy v době, kdy evropským zákazníkům končí dvouletá záruka a některým americkým majitelům hodinek zase Apple Care.

Apple Watch swollen battery

Apple Watch battery FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

zdroj: 9to5mac, Macrumors

 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější