Zavřít reklamu

V loňském roce měl Apple spoustu problémů s unijními úřady ohledně způsobů, jakým poskytuje svým zákazníkům záruční podmínky na své produkty. V Itálii dokonce dostal pokutu $1,2 milionu, kvůli rozšířené záruce AppleCare. Podle italských úřadů tak porušil klasickou panevropskou dvouletou záruku, která se vztahuje na všechny produkty prodávané v celé Evropské Unii. Proti tomuto rozhodnutí se pokusil odvolat, ale bezúspěšně. Další slyšení je tak stanoveno na letošní květen. Aby alespoň nějakým způsobem informoval své zákazníky, umístil Apple na své stránky v unijních zemích informace o rozdílů záruk, které udává EU a které nabízí Apple.

  • Záruka poskytovaná Applem je jen na jeden rok, EU vyžaduje roky dva.
  • Apple svými záručními podmínkami pokrývá jen své výrobky, ale unijní zákony vyžadují, aby se záruka vztahovala na všechny produkty, které prodejce nabízí. V případě Applu i na příslušenství třetích stran.
  • Záruka cupertinského giganta pokrývá veškeré závady, které se objeví během záruční lhůty. Ochrana EU však vyžaduje po zákaznících, aby dokázali, že závada již byla přítomna v době doručení.
  • EU také neposkytuje žádnou povinnost telefonické technické podpory. U Apple na ni máte nárok standardně po dobu 90 dní od zakoupení produktu.
  • Pokud máte se svým produktem problém, musíte podle nařízení EU zkontaktovat prodejce. U Apple se stačí ozvat na telefonní linku, popřípadě autorizovaný servis, nebo navšítivit Apple Store.
apple_warranty_coverage_chart_eu
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Dokumentem tak Apple chtěl pravděpodobně dokázat zákazníkům, proč je prodloužená záruka AppleCare lepší než záruka, která je vynucována Evropskou unií.

*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější