Zavřít reklamu

Apple se už třetí rok snaží pomalu nahradit fyzické platební karty svou službou Apple Pay, která funguje výhradně v Macu, iPhonu a tím i v Apple Watch. Jenže výrobci kreditních a debetních kart se nevzdávají, a tak přichází s vlastními inovacemi. Největší novinku za poslední roky nyní představuje MasterCard, který do platebních karet integroval čtečku otisků prstů.

Společnost uvádí, že zvládla čtečku do karty zabudovat, aniž by se změnily její rozměry, především pak tloušťka. Navíc senzor nepotřebuje ani integrovaný zdroj energie, tu si totiž vytáhne přímo z terminálu, ke kterému uživatel kartu přikládá. Mastercard serveru CNET prozradil, že ani terminály nebude nutné upravovat, nové karty budou fungovat s těmi stávajícími.

Čtečka v kartě přinese jednu hlavní výhodu – uživatel už nebude muset nikdy zadávat PIN nebo se dokonce na terminálu podepisovat. Nicméně nová karta nebude tak bezpečná jako například Apple Pay. Její majitel totiž bude muset navštívit svou banku, kde si nechá naskenovat otisk prstu a banka mu do karty nahraje potřebná data, aby ho čtečka byla schopná autentizovat při platbě.

MasterCard se ještě nechal slyšet, že první verze karty se čtečkou nebude bezkontaktní, tudíž její majitelé budou nuceni kartu vkládat do platebního terminálu. Společnost ale uvedla, že v současné době již pracuje i na bezkontaktní verzi, co naznačuje, že  bychom se ji mohli dočkat v řádu několika měsíců.

Karta se čtečkou se začala testovat v Jižní Africe, kde už MasterCard dokončil dva pilotní testy. Další budou pokračovat nyní v Evropě a Asii. Na začátku příštího roku by se pak karta měla dostat i do Spojených států.

Mastercard karta ctecka otisku prstu
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější