Zavřít reklamu

V poslední době se všeobecná pozornost upíná především k chystanému novému iPhonu 8/X, kterému mnozí analytici předpovídají možnost bezdrátového nabíjení. V plánu je ale také třetí generace chytrých hodinek Apple Watch Series 3. Jak to u nich bude s možnostmi nabíjení?

Nabíjení chytrých hodinek od Applu není sice zrovna extrémně komplikované, kontaktní body na hodinkách ale vyžadují relativně precizní umístění, aby měl uživatel jistotu, že k nabíjení dochází tak, jak má, a že je jeho proud dostatečně konzistentní. Nyní to vypadá, že se společnost Apple pokouší zlepšit možnosti nabíjení svých budoucích hodinek. Leccos napovídá nejnověji objevený podaný patent, naznačující, že pohodlí při nabíjení by mohlo být pro Apple prioritou.

Apple Watch Series 3 Patent

Patent, podaný u patentového úřadu Spojených států amerických, popisuje metodu, díky které by zařízení – konkrétně kus nositelné elektroniky – mohlo být plnohodnotně nabíjeno bez ohledu na způsob, jakým je umístěné na své nabíjecí základně. Prvky patentu naznačují, že by mělo být možné hodinky nabíjet jak zavěšené, tak i naplocho položené nebo na straně zařízení.

Pokud patent bude realizován, potěší výsledek zejména ty, kteří své Apple Watch odkládají například na noční stolek – díky zařízení se hodinky promění ve skvělý budík, na který bude vždy snadno vidět i v případě, že jsou hodinky zrovna ve fázi nabíjení. V současné době existují pochopitelně podobná řešení od jiných společností, Apple puristé však originální nabíjecí stojánek přímo od Applu jistě uvítají.

apple-watch-digital-crown-fb

Zdroj: TechRadar

Související články

Dnes nejčtenější

.