Zavřít reklamu

Hlavním konkurentem Apple Music je Spotify, jakožto největší hráč v segmentu streamování hudebního obsahu. Spotify je na trhu poměrně dlouho a za tu dobu si společnost vybudovala poměrně stabilní uživatelskou základnu. Poslední data z podzimu loňského roku ukazují, že si Spotify platí více než 40 milionů uživatelů. Bezplatných uživatelů je pak mnohonásobně více. Apple Music má poněkud střízlivější čísla ale i tak platforma neustále roste. S nejnovějšími daty o počtu platících uživatelů přišel Eddy Cue, který se o nich jen tak mimochodem zmínil na konferenci Code, která proběhla během včerejšího večera.

Cue nesdělil žádné konkrétní číslo ale uvedl, že služba Apple Music je daleko za hranicí 20 milionů platících uživatelů. O překonání 20 milionové hranice se mluvilo v prosinci a bylo by tedy velmi zajímavé vědět, kde přesně se počet předplatitelů nachází nyní. „Well past 20 million“ se může překládat mnoha způsoby, očekává se však hodnota kolem 22 milionů. Jen pro zajímavost, překonání 19 milionů Apple ohlásil v září.

I přes to, že služba stále roste, není Apple zatím zcela spokojen s tím, jakým způsobem se to děje. Společnost vidí obrovský potenciál pro exponenciální růst počtu předplatitelů a momentálně se snaží přijít na to, jak toho dosáhnout. Cue mimo jiné řekl, že v současné době za streamování hudby platí celosvětově zhruba 100 milionů lidí, napříč jednotlivými platformami. Posluchačů jako takových je ovšem podstatně více a cílem Applu je, nalákat tyto nové uživatele, kteří si zatím žádný subscription model nevyzkoušeli. Jednou z cest k tomuto cíli má být neustále navyšování exkluzivního obsahu, který má sloužit jako jedno z hlavních lákadel pro případné nové zákazníky. Na druhou stranu by prý neměl být systém exkluzivního obsahu dlouhodobým řešením, jelikož je to právě princip exkluzivity, který ve finále škodí celému hudebnímu průmyslu. Exkluzivní nabídka v Apple Music je tak spíše krátkodobou záležitostí, která je určena k oslovení nových uživatelů.

apple-music-fb-3

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.