Zavřít reklamu

Kdo dnes nemá dron, jako by nebyl. Během posledních let se tento segment natolik zpopularizoval, že se do něj pouští čím dál více společností. Nejdříve vše začalo jako velmi drahá pomůcka pro natáčení videí. První drony byly velké, těžké, drahé a prostě to nebylo ono. Jak se začal trh rozvíjet, cena šla dolů, funkce naopak přibývaly a uživatelé měli najednou obrovský výběr. Dnes se prodávají drony od pár stovek do stovek tisíc a může je mít tak každý. Na Kickstarteru se objevila kampaň, která integruje dron do obalu od smartphonu. 

Za kampaní stojí společnost Selfly Camera, která zde prezentuje svůj produkt s názvem Selfly. Jedná se o maličký dron, který je ve složeném stavu součástí krytu na telefon. Stačí jej vyklopit z obalu, rozbalit vrtulky a můžete začít fotit a natáčet videa.

Zařízení má značně limitované specifikace, vzhledem ke své ceně a velikosti, i tak se nejedná o žádnou dětskou hračku. V tomto dronu tak najdete automatickou stabilizaci pohybu, 8MPx kameru, která zvládne 1080/30 nahrávání, 650mAh baterii („až“ 5 minut použití na jedno nabití), šířku 9mm (ve složeném stavu) a váhu 70 gramů.

selfly-drone-iphone-case

Kompatibilita s Androidem a iOS je samozřejmostí, stejně tak jako kompatibilita s telefony s 4-6″ obrazovkou (nejpopulárnější telefony, jako např. iPhony a Galaxy S modely, mají na míru dělané kryty. Zbytek je univerzální). Autoři svůj produkt prezentují jako ideální náhradu za selfie stick. Dron zvládne pořídit skvělé fotografie bez toho, aniž by uživatelé vypadali stupidně se selfie tyčí. Kickstarter kampaň je ve svém počátku a v rámci ní si můžete Selfly pořídit za 79 dolarů. Prodejní cena bude 139 dolarů. Další informace najdete zde.

SELFLY FB

Dnes nejčtenější

.