Zavřít reklamu

Apple začíná pomalu, ale jistě budovat další odvětví svého businessu. Tentokrát jde o původní televizní pořady, časem  možná dojde i na celovečerní filmy. Zprávu o tom přinesl deník The Wall Street Journal. Pořady budou k dispozici prostřednictvím služby Apple Music.

Vedení Applu oznámilo, že nový původní obsah vyjde koncem roku 2017. Nový připravovaný pořad je přirovnáván k seriálům Westworld z produkce HBO a Stranger Things. Na rozdíl od pořadů Carpool Karaoke a Vital Signs nebude mít chystaná novinka s hudbou nic společného.

Spekulace o tom, že se vedoucí pracovníci Applu setkají kvůli televizní show pro Apple Music s představiteli Hollywoodu, se začaly objevovat již loni. Celá věc se rozjela do té míry, že se Apple nijak netají plány na produkování vlastního filmu, sám však tyto plány označuje jako „velice předběžné“. Cupertinská společnost v uplynulých měsících jednala s několika producenty o autorských právech pro televizní pořady. Spíše než jako snaha postavit se po bok Netflixu či Amazonu je tento krok vnímán jako úsilí platformy Apple Music získat náskok před konkurenčním Spotify. Veškeré kroky se Apple snaží podnikat v tajnosti.

Loni v létě Eddy Cue uvedl, že Apple se nebude pokoušet o tvorbu televizních show. Nyní se na toto téma vyjádřil v tom smyslu, že pokud bude šance, Apple „pomůže“ producentům a jakýkoliv televizní projekt bude „komplementární k tomu, co děláme na Apple Music“.

Apple TV shows FB

Zdroj: MacRumors.com

Související články

Dnes nejčtenější

.