Zavřít reklamu

V nové verzi iOS 10 představil Apple novinky i v aplikaci Zprávy. Některé z nových funkcí, které se dostaly na iOS, se podívaly i do aplikace iMessage na macOS. Jednou z nich je i možnost posílat rychlé reakce na jednotlivé zprávy. Tyto reakce pojmenoval Apple jako Tapback Messages a na macOS jsou dostupné od verze 10.12 Sierra.

Kromě tradičních smajlíků tak můžete na zprávy odpovídat i těmito malými reakcemi. Dostupných je v současné době 6 reakcí, kterými je Srdce, Palec nahoru, Palec dolu, „Ha ha“, „!!“ a „?¨. Ke každé zprávě pak může každý uživatel dát pouze jednu reakci. Pokud se tak jedná o skupinovou konverzaci, může na zprávu zareagovat každý její člen. Ty jsou poté zobrazeny v podobě malých ikonek ve stejné podobě na macOS i na iOS.

Jak v iMessage na Macu posílat reakce na zprávy

  1. Otevřete v aplikaci iMessage libovolnou konverzaci.
  2. Vyberte si zprávu, obrázek, nebo video, na které chcete zareagovat a dlouze na něj klikněte levým tlačítkem myši.
  3. Po chvíli vyskočí bublina, ve které si můžete vybrat reakci, kterou na zprávu použijete.

Reakce se poté přidá do rohu zprávy a zobrazí se druhé straně. Způsob jejich vkládání je tak téměř totožný, jako na mobilním iOS. Pokud omylem vyberete nevhodnou reakci, můžete opět kliknout levým tlačítkem myši na zprávu a reakci změnit, nebo ji kliknutím na vybraný obrázek úplně odstranit.

tapback-macos

Zdroj: osxdaily

Související články

Dnes nejčtenější

.