• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Microsoft: zklamání z nového MacBooku Pro nám přineslo spoustu nových zákazníků

  Vypadá to, že částečně negativní reakce na nové MacBooky Pro se poprvé projevují v praxi. Nové notebooky od Applu se nesetkaly s takovými reakcemi, jaké asi management v Applu očekával. Negativní reakce se objevovaly ze všech stran a z velké části právě od profesionálů, na které Apple těmito výrobky vždycky cílil. S novými daty teď přišel Microsoft a podle nich byl měsíc říjen nejúspěšnějším měsícem v oblasti prodejů Surface zařízení. Důvod je dle Microsoftu prosty – uživatelé jsou zklamání z nových Maců a přechází tak ke konkurenci. 

  Společnost vydala nový blog, ve kterém se chlubí nejnovějšími výsledky. V blogu se píše, že uživatelé čím dál více přecházejí od Applu k Microsoftu a že jedním z hlavních důvodů je jejich nespokojenost s nově představenými MacBooky Pro. Velký boom údajně zažívá také jejich trade-in program, kdy zákazníci vymění svůj MacBook Pro za Surface (s doplatkem samozřejmě).

  Kombinace nadšený z nově představených modelů Surface, a následně také zklamání z nových MacBooků Pro pak vedla spoustu uživatelů k přechodu z jedné platformy na druhou. Velkou část těchto lidí pak tvořili údajně profesionálové, kterým Surface Book/Pro/Studio dokáží nabídnout více. Podle Microsoftu to prý vypadá, jakoby se každý den objevovaly nové recenze, doporučující právě jejich Surface produkty proti řešením Applu. Surface Book začíná na stejné cenové hladině, jako nejlevnější MacBook Pro bez Touch Baru.

  surface-book-vs-macbook-pro-fb

  Zdroj: Macrumors

  Leitz

  Diskuze

   Zajímavé že hned první recenze na kterou jsem narazil (Verge) říká, že surface je horší než 2015 MB Pro

   No, taky úplně nesdílím nadšení lidí z Microsoftu.. ale tak přece si to sami nepomluví 🙂 Studio se jim ale povedlo, to se musí nechat.

   Mám Surface Book i7 256 gb s grafikou ( mimochodem na prodej) a přímé srovnání s MBP 15 s TB (i7, 512gb) a musím říct, že mac se surface nejde vůbec srovnat. Jsou jen dvě věci ve kterých je Surface lepší… odnímatelný display a dotykový display ( pro mě postradatelné věci). MBP má lepší display, lepší zvuk, lepší výkon ( pracuji s fotkami a videii a ryhclost je nesrovnatelná).
   S MPB byl trochu problem pri prenosu vetsiho nez 100 gb souborem na externi disk ( MBP se restartoval) pomohla aktualizace na 10.12.2 beta, u Surfacebook problém s tím, že při zaklapnutí stále pracoval= přehřívání a vybíjení, a když zničíte nabíječku -kabel (to se mi stane 2x za rok) tak u applu konečně stačí vyměnit kabel u surface těžce sehnatelný adaptér…

   Dobré zprávy. Doufám že zklamaní zákazníci uvolnili místo v pořadníku a do vánoc mi dorazí objednaný Mac Book Pro 🙂

   Nový MacBook Pro si kupovat nebudu ,ale půjdu do MacBook Air.
   Protože to co předvádí microsoft se svým operačním systémem je k nevíře.
   A donutil mě přejít na OS X.

   Přesně z tohto důvodu si nemyslím, že se někdo požene na Surface. To už si snad radši každý připlatí za dock. I když Apple by měl v tomto na profíky víc myslet a nedělat z toho jednoučelové zařízení.

   Miluju Microsoft, miluju Windows. Rozhodně od tý doby, kdy jsem si koupil první Mac. S Microsoftem jsem si vždycky užíval takový “příjemný” napětí. Zvláště po aktualizacích systému. Jestli budu muset pracovat, nebo si budu moci hrát se systémem. Aby to fungovalo. Můj Mac má už skoro 4 roky. A je to nuda. Nevrže, nefuní, nezapínám ho, takže si při startu neužívám čas na vaření kafe. Ani tu příjemnou melodii. Neodpočinu si při čekání, až se rozmyslí, jestli můj příkaz provede hned, nebo až za chvíli. Mac je prostě pro blbce, co si s počítačem neumí “pohrát”, vyladit si ho. No a ten vopruz, když se musí stát na novinky Apple fronty, nebo předobjednávat. Hrůůůza. Microsoft to má zvládnutý daleko líp. Pracuju asi 300 metrů od jejich pražský prodejny a není tam ani noha…

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online