• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Poptávka po iPhonu 7 a iPhonu SE klesá

  Poptávka po nejnovějším iPhonu 7 Plus je stabilní, u iPhonu 7 a iPhonu SE ale podle společnosti BlueFin Research Partners došlo k poklesu. Objevuje se čím dál více zpráv o tom, že Apple začíná redukovat své plány pro příští čtvrtletí. Údajně jde o pokles v počtu několika milionů kusů telefonů. Navzdory tomu, že předpovídají propad prodejů iPhonu, se o budoucnost iPhonu 7 Plus analytici zatím neobávají.

  Analytici ze společnosti BlueFin Research Partners uvedli, že pro první čtvrtletí roku 2017 zredukoval Apple své plány na produkci iPhonů – konkrétně se jedná o pokles z 59 milionů plánovaných kusů na 53 milionů kusů. Pokles je podle odborníků zapříčiněn zkrouhnutím dodávek iPhonu 7 a iPhonu SE. Plány na distribuci většího a dražšího iPhonu 7 Plus ale podle analýz zůstávají nezměněné. V průběhu tohoto čtvrtletí dojde podle analytiků k expedici 77 milionů kusů iPhonů, v následujícím čtvrtletí půjde o 51 milionů kusů. Za první čtvrtletí fiskálního roku 2016 bylo Applem vyexpedováno 74, 779 milionů iPhonů, za druhé čtvrtletí pak 51,193 milionů kusů. Pro celý fiskální rok 2017 předpovídají analytici 222 milionů vyexpedovaných iPhonů – za loňský rok to bylo necelých 212 milionů.

  Vysoká poptávka po dražším iPhonu 7 Plus je z mnoha hledisek velice zajímavá. Zásluhu na tom mají některé inovace, kterých se tento model dočkal, jako je například duální čočka zadního fotoaparátu. Zákazníci Applu si podle BlueFin rádi připlatí za nové, užitečné funkce. Kromě duálního fotoaparátu přinesl letošní model i rychlejší procesor, lepší displej a novinku Taptic Engine. U příštího modelu se očekávají revolučnější novinky v podobě zakřiveného OLED displeje a dalších funkcí. Nejen z tohoto důvodu hledí analytici do příštího roku vcelku s nadějí.

  iphone-7-what-fb

  Zdroj: MotleyFool

  Leitz

  Diskuze

   “….konkrétně se jedná o pokles z 59 milionů plánovaných kusů na 53 kusů.” Takže o 58 milionů méně? 😀

   Tak ať se nediví, když je 7 a 7 plus hardwerově rozdílné, což je dle mého kravina. Páč by měly být pouze dva naprosto stejné (krom baterky) iphony, které by se lišily pouze velikostí. Pak si totiž uživatel nekupuje to nejlepší.

   Já myslím že ty foťáky by se tam nevlezly a zároveň nechcou dělat jen 5,5″ verzi, je to pádlo. No a jako chudý student skáču radostí že existuje SE, je levnější o 10 000 a tolik mu toho určitě nechybí. 🙂

   Oni uz robia plany na redukovanie a ja este stale cakam na svoju 7 plus JB 😀 komedia, od oktobra mi Orange nevie dodat objednany telefon. Smejem sa, haha, komedia 😀

   Já si počkám na něco co mě zaujme………… iPhone 7 to není :-))

   Kluci v Applu by se měli začít snažit ???
   To že mi uměle zpomalují iPhone 6 plus mě nedonutí :-))

   Takže :-))))

   Hlavně doufám, že malý iPhone nevyškrtnou, fakt bych nerada doživotně používala SE. Ale to jsem říkala i když se objevil iP 6 a já měla 4S. Snad budou mít rozum, všichni nechtějí pádla.

   😀 zo zaciatku som sa cudoval predajom 7ciek… Ale popravde uz ma to neprekvapuje…zistil som totiz ze pouzivatelia iPhonov niesu moc narocni a aj keby im apple vzal reproduktor,led blesk a hodil tam cierno biely displej tak by to malo uspech 😀 a sialenci by cakali pred predajnou aj mesiac pred zahajenim predaja 😀

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online