Zavřít reklamu

Minulý týden jste na našem webu mohli najít recenzi sluchátek JBL Everest 300. Jedná se o Bluetooth sluchátka střední třídy a která poměrně překvapila. Co se ovšem stane, pokud se na žebříčku produktů posuneme ještě o stupínek výše? JBL Everest 700 je totiž jakási vlajková loď společnosti v segmentu consumer Bluetooth sluchátek. Výše sedí jen modely Everest Elite, které navíc nabízí aktivní potlačení okolního zvuku. U nás se řada 700 prodává za ceny kolem pěti a půl tisíce korun. V dnešní recenzi se podíváme na to, jaká vlastně jsou a především, jak (dobře) hrají. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o stejnou řadu, jako včera testované Everest 300, je zde spousta ovládacích prvků stejná. Oni jsou si sluchátka obecně velice podobná. Největší rozdíl je patrný ihned po vybalení z krabice. Oproti nižšímu modelu jsou tyto podstatně větší. Jedná se totiž o plnohodnotná náhlavní sluchátka, která kompletně překryjí vaše uši. Tento způsob konstrukce tak může za to, že jsou sedmistovky mohutnější.

Specifikace

Dle oficiálních parametrů od výrobce, se 300 a 700 hardwarově příliš neliší. Sluchátka nabízí dynamický rozsah 10 – 22kHz, citlivost 102db/1kHz, maximální hlasitost 117dB a drivery o velikosti 40mm. O bezdrátový přenos se stará Bluetooth 4.1. Ve větších sluchátkách je také uložena větší baterie, která v tomto případě disponuje kapacitou 850mAh a její plné nabití trvá dvě a půl hodiny. Váha (bez kabelu) činí 274 gramů. Výdrž baterie je dle výrobce až 25 hodin poslechu. Další specifikace můžete najít zde.

Design a ergonomie

Tak jako u nižšího modelu, i zde je možné sluchátka provozovat klasickým kabelovým způsobem. Tento model pak neobsahuje takové množství barevných kombinací, musíte se smířit pouze se dvěma a to s černou a šedou barevnou variantou. Jak již padlo v perexu, sluchátka jsou velmi podobná a nabízí tak totožnou plejádu funkcí. Opět zde tedy máme pokročilé funkce pro ovládaní telefonu, funkci Share Me 2.0 a stejné ovládací prvky, které jsou bezchybné.

Kvalita provedení je na stejně vysoké úrovni, jako u Everest 300. Sluchátka působí pevně a odolně. Tmavé barevné provedení vypadá velmi dobře, nicméně matná šedá také nemusí vypadat vůbec špatně. Co se týče pohodlí, zde nemám sebemenších výhrad. Everest 700 jsou, díky své konstrukci, opravdu velmi pohodlná sluchátka. U modelu 300 mi nevyhovoval způsob sezení sluchátek na uších, jelikož se jednalo o náušní sluchátka, která na uších pouze seděla. Everest 700 vaše uši krásně obalí a dlouhodobě nošení je velmi pohodlné. Opět se zde nachází velmi měkké, hluboké a kožené náušníky, společně s měkce polstrovaným a pogumovaným náhlavním mostem. Ergonomie sluchátek je tedy na jedničku.

Kvalita zvuku

Co se týče kvality zvuku, zprvu jsem byl poměrně překvapen. JBL Everest 700 hrají velmi dobře, nicméně oproti modelu 300 jsou, alespoň tedy dle mých uší, více směřovány do basového zvukového spektra. Je možné, že to je dané jiným typem konstrukce, který o něco více zvýrazňuje basy, ale subjektivně mi přišel model 300 neutrálnější (ačkoliv zcela neutrální stále nebyl). Vlivem silnějších basů se mohou sem tam slévat dohromady jednotlivé nástroje či hudební stopy, zde ovšem velmi záleží na tom, co vlastně posloucháte. Výsledný přednes tedy není tak čitelný, jako u Everest 300. Jedná se ovšem o velmi jemné nuance a je možné, že to většina uživatelů nezaznamená. Naopak, spousta potenciálních zákazníků může více basový zvuk brát jako plus (stále se ovšem nejedná o přebasovaný zvukový projev, který je možné najít u konkurence).

JBL Everest 700 jsem testoval zhruba týden a to velmi důkladně. Sluchátka mi dělala společníka všude na cestách i doma při sezení u PC. Původní dojem z lehce přebasovaného zvuku velmi rychle vymizel. Je tedy možné že to, co popisuji v předchozím odstavci, bylo spíše subjektivním pocitem (nebo jsem si na zvuk sluchátek prostě zvykl). Tak jako tak to byla velmi příjemná zkušenost a z celého testovacího balíku, který jsem od JBL obdržel (Everest 300, 700, T450BT a Response) se mi budou vracet nejhůře, jelikož jsem si na ně opravdu zvykl. Venkovní použití je skvělé, konstrukce výborně (pasivně) potlačuje okolní zvuk, sluchátka nabízí vynikající hlasitost bez toho, aniž by něco proudilo ven. Nosí se pohodlně a i po několika hodinách jsem necítil nějaké otlačení či dokonce bolest. Co se mi ovšem příliš nelíbilo, což je ale problém všech Bluetooth sluchátek, je jakýsi input lag ve zvuku. Pokud posloucháte hudbu, je to v podstatě jedno, jelikož to nezaznamenáte. Jakmile se ovšem koukáte na video, zvuk je oproti obrazu zhruba o vteřinu opožděn, což je poměrně nepříjemné. Pokud používáte kabel, tak tento problém vymizí, přes Bluetooth je to ovšem poměrně nešťastné. Ke konci bych ještě zmínil životnost baterie, která je špičková a na jedno nabití mi sluchátka vydržela zhruba 4 dny.

Závěr

Kdyby jste se mě před týdnem zeptali na otázku, zda-li bych dal více než pět tisíc korun za bezdrátová Bluetooth sluchátka, odpověděl bych že rozhodně ne, jelikož se mi nelíbí kompromisy, které Bluetooth přenos nabízí. Ať už jde o již zmíněný lag, horší kvalitu poslechu či starost o baterii. Za pět tisíc korun bych měl daleko rozdílné tipy na nákup. Po týdnu používání JBL Everest 700 však odpověď tak jednoznačná není. Svoboda, kterou vám Bluetooth sluchátka zpřístupní, je bezprecedentní a člověk o ní neví, dokud si to nevyzkouší. Pokud vás kabely vyloženě vytáčí a nemáte problém s negativy, které Bluetooth přenos přináší (resp. pozitiva negativa převáží), nebál bych se JBL Everest 700 doporučit. Obzvláště, pokud vám nevadí lehce basovější zvukový profil.

JBL Everest 700 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.