Zavřít reklamu

Čtvrteční keynote nám ukázala, jakým směrem se Apple vydá z hlediska počítačů. Ačkoliv jsme se dočkali pouze notebooků, informací se během konference objevilo podstatně více. Velice zajímavý byl kratičký segment, během kterého zástupci Applu představili svou spolupráci s LG, díky které tu máme hned několik velice zajímavých 4k a 5k monitorů, které jsou údajně jako stvořené, pro nové MacBooky Pro. Mnoho lidí bylo překvapeno, že Apple nepředstavil vlastní řešení, jako tomu bylo doteď. Nyní je vše jasné, Apple končí s výrobou samostatných panelů. Nadobro. 

Novým doporučeným monitorem pro nové MacBooky a ostatní počítače je nyní LG UltraFine 5K monitor. Jedná se o 27″ 5K Thunderbolt 3 monitor, který byl představen společně s novými MacBooky. Detailně jsme o tomto monitoru psali v tomto článku. Vzhledem k tomu, že se společnost vydala touto cestou, se objevilo mnoho otázek týkajících se budoucnosti Applu v oblasti vlastních monitorů.

Šéfredaktor magazínu The Verge, Nilay Patel, dnes dostal oficiální vyjádření přímo z rukou Applu. Společnost je nadobro pryč ze segmentu samostatných monitorů. Spolupráce s LG tak značí nový postoj, který Apple v tomto případě zaujímá. Místo vlastní výroby tak půjdou cestou spolupráce s ostatními velkými výrobci.

Původní Thunderbolt displej byl představen 20. července 2011. Beze změny došel až do letošního roku, kdy jej v červnu Apple přestal prodávat. Veškeré dohady o tom, že se připravuje speciální displej s integrovanou grafickou kartou, jsou nyní zapomenuty. Nic takového se nechystá. Nový 5K displej od LG přijde do prodeje v prosinci a bude stát kolem 1300 dolarů (přes 30 000 korun). 4K verze pak přijde zhruba na polovinu.

screen-shot-2016-10-27-at-10-54-38-am-780x405

Zdroj: CultOfMac

Dnes nejčtenější

.