Zavřít reklamu

Hlavním bodem říjnové keynote bude bezesporu představení nových MacBooků Pro. Datum je stanovené na 27. října. Oficiální pozvánky budou každou chvíli rozeslány, prozatímní upoutávky příliš mnoho nápovědy ohledně toho, na co bychom se mohli za týden těšit, nedávají.

MacBook Air

O MacBooku Air se nepředpokládá, že by byl hvězdou čtvrteční keynote, týkat se ho ale událost přece jenom bude. Spekuluje se o tom, že bude ukončena jedenáctipalcová řada „Airů“ a bude nahrazena dvanáctipalcovými MacBooky a třináctipalcovými MacBooky Air. Některé zdroje ale tento krok popírají.

Celkový design MacBooků Air by měl zůstat beze změny, podle serveru Bloomberg by se mohly dočkat USB-C portu. U displeje se žádné výrazné změny neočekávají. Pokud ale skutečně Apple skončí s jedenáctipalcovými MacBooky Air, mohlo by se to odrazit na ceně třináctipalcového modelu i dvanáctipalcového Retina MacBooku.

iMac

Stejně jako u MacBooku Air, ani u stolního iMacu se neočekávají žádné převratné změny, ačkoliv se něco přeci jen chystá. Největších změn se dočká grafický výkon – iMacy by měly dostat novou grafiku od AMD. Design a specifikace displeje nejspíše zůstanou při starém, i zde se ale spekuluje o přidání USB-C.

5K displej

Apple již oficiálně ukončil výrobu svého zastaralého a předraženého Thunderbolt displeje a všichni s napětím očekávají adekvátní náhradu. Nového externího 5K displeje se možná dočkáme již tento měsíc, ve hře je i integrované GPU. První spekulace na toto téma se začaly rojit již počátkem tohoto roku. U displeje se očekává 5K rozlišení 5120 x 2880. Otazník se prozatím vznáší nad cenou nového externího displeje, nízká ale nejspíš nebude, což napovídá cena předchozího Thunderboltu. Datum vydání externího displeje se již několikrát změnilo, proto je možné, že ho Apple opět posune a monitorů se nakonec vůbec nedočkáme.

MacBook Pro

Vše o MacBooku Pro se dozvíte v následujícím článku:

AirPods

Další věcí, kterou můžeme od říjnové konference očekávat, jsou skutečně bezdrátové AirPods – nebo alespoň oznámení pevného data jejich vydání. Pří zářijovém představení iPhonu 7 Apple naznačil, že by AirPods mohly být k sehnání již v říjnu, ale od té doby je ticho po pěšině. Pokud Apple svoje slovo dodrží, nejspíš nám sluchátka odhalí již ve čtvrtek.

Drobnosti

Letos by mohly přijít i novinky na poli AirPortů. AirPort Express nabízí Wi-Fi 802,11n, zatímco jeho mladší sourozenec AirPort Extreme 802,11ac. Logickým krokem by tedy měl být update AirPortu Express. Apple by mohl představit i novinky v rozhraní, jako je nová klávesnice Magic Keyboard s dotykovým OLED panelem. Řada uživatelů by jistě uvítala nové barevné varianty rozhraní, jako je gold, rose gold, space grey či jet black, které známe z mobilních Apple zařízení. Pravděpodobnost, že k tomu dojde, je však takřka mizivá.

Mac Pro/Mac Mini

Tyto dva stroje Apple již nějakou dobu po stránce aktualizací zanedbává a s největší pravděpodobností tomu bude i nadále. Nezaznamenali jsme ani žádné spekulace, týkající se Macu Pro a Macu Mini. Mac Pro se výrazného přepracování dočkal naposledy před třemi lety a od té doby nebyl aktualizován, u Macu Mini jsou to dva roky od posledního vylepšení.

hello-again-mac-fb

Dnes nejčtenější

.