Zavřít reklamu

Ještě se ani nestihla zklidnit bouře ohledně absence 3,5mm konektoru na nových iPhonech, a už se na obzoru pomalu rýsuje nová. Vydání nového iPhonu 7 bude navždy spojené s obrovskou vlnou nevole uživatelů, kterým se nelíbí, že nový telefon nemá klasický 3,5mm jack konektor, ačkoliv už to začíná být poměrně otravné. Nyní se však objevilo něco, co celou diskuzi může opět pořádně rozdmýchat. Vyšlo totiž najevo, že Apple v posledních týdnech rozesílal některým svým uživatelům dotazníky o tom, zda-li ve svém MacBooku Pro využívají sluchátkový konektor. Implikace z tohoto dotazníku je jasná, Apple chce zjistit, jak by dopadlo, kdyby se v novém MacBooku 3,5mm konektor neobjevil.

V první řadě je nutné podotknout, že odstranění 3,5mm konektoru v iPhonu má nějaký logický základ. U 13″ a 15″ palcových notebooků je to ovšem něco podstatně jiného, a zde argumentace nedostatkem místa prostě neobstojí. Apple si tedy připravuje půdo pro něco, co může být tak maximálně podpořením myšlenky „bezdrátové budoucnosti“, se kterou společnost přišla s iPhonem 7. Jiný důvod pro absenci 3,5mm konektoru v noteboocích prostě neexistuje. Je logické, že chce Apple veřejně ukázat, že si za svým krokem o odstranění 3,5mm konektoru v iPhonu stojí, ale demonstrativní odstranění audio konektoru v MacBooku se mi nezdá jako příliš povedené řešení.

Jedná se ovšem o průzkum trhu a nemusí tak zdaleka jít o finální rozhodnutí. Ačkoliv mi vnitřně něco našeptává, že se toho opravdu v blízké budoucnosti dočkáme. A Phil Shiller nám k tomu poví, že Apple udělal odvážný krok… Dotazníky se ovšem netýkaly pouze audio konektoru ale také ostatních částí MacBooků Pro. Objevily se otázky ohledně baterie, ohledně slotu na SD kartu nebo ohledně toho, jakým způsobem uživatelé stahují fotky do svého MBP. Pravděpodobně se jedná o informace, které Apple zpracuje až do dalších verzí noteboku MacBook Pro. Ten letošní se má ukázat za pár týdnů a na aplikaci nově získaných poznatků je tak už docela pozdě. Třeba se nový MacBook Pro bez audio konektoru objeví už za rok.

applemacbookprosurveyquestion
macbook-35mm-jack-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.