Zavřít reklamu

Před několika hodinami, v návaznosti na středeční představení nového iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, začaly předobjednávky obou telefonů. Podle aktuálních informací zahraničních webů to vypadá, že trvalo jen 20 minut, než se vyprodaly všechny nejpopulárnější modely. Předobjednávkové okno se tak začíná zvětšovat a mnohým uživatelům systém hlásí, že jejich mobilní telefon bude k dispozici až na počátku listopadu. Vypadá to, že o nový iPhone 7 je eminentní zájem,  přes veškeré negativní průzkumy zveřejněné v posledních několika týdnech.

Nejvíce nedostatkové jsou modely v obou černých variantách, tj. klasická černá a Jet Black. iPhone 7 v barevné variantě Jet Black měl původní termín dodání naplánovaný na konec září, aktuální objednávky však budou vyřízeny nejdříve na konci října, pravděpodobněji na začátku listopadu. Klasický černý iPhone má pak zpožděné dodání o 2-3 týdny, oproti původním předpokladům.

Ostatní barevné varianty jsou na tom podstatně lépe a je vidět, že nové černé modely budou zdaleka nejpopulárnější. Je ale možné, že i ostatní barevné modely začnou sklouzávat k postupnému zpožďování s tím, jak budou předobjednávky přibývat. Problém s dostupností se ovšem neukazuje pouze v USA, ale také v ostatních zemích první vlny. Zejména pak ve Francii, Velké Británii a Austrálii jsou problémy s dostupností Jet Black iPhonů. I tam už nyní dochází k až tří týdennímu zpoždění vyřízení objednávek. Pokud chcete mít nový iPhone 7 co nejdříve, můžete zkusit výlet do některého z německých Apple Store. Například obchod v Drážďanech je relativně blízko a fyzická dostupnost telefonů by neměla být tak špatná. Vše to ovšem záleží na finálním zájmu zákazníků. Loni už ale nebyly tak extrémní fronty před obchody, na jaké jsme byli zvyklí z předchozích let. Drážďany jsou tedy velice zajímavou alternativou a prodej zde začne 16. září.

iphone-7-plus-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější