Zavřít reklamu

iPhone 7 maketa iconPředstavení telefonů iPhone 7 a 7 Plus už je na spadnutí a tak se pochopitelně objevují nové a nové úniky. Každý už ví, že letošní vlajková loď od Applu nepřinese žádné významné novinky v oblasti designu, ale to by měly částečně vykompenzovat vylepšení uvnitř telefonu. Na Weibo se dnes objevily detailní specifikace chystaného iPhonu, které významnější změny potvrzují, a tak se dozvídáme, čím nás letošní iPhony mají oslnit a přesvědčit tak potencionální zákazníky ke koupi.

Velikost i rozlišení displeje zůstanou u obou modelů stejné, tudíž menší varianta nabídne 4,7palcový displej s rozlišením 1334×750 a větší model pak 5,5palcový Full HD displej. Tím se tak potvrzuje, že nové modely budou mít v podstatě stejné rozměry, jako jejich předchůdci – iPhone 6s a 6s Plus.

Žádná velká překvapení se nekonají ani u procesoru. Oba modely budou disponovat čipem Apple A10, který je postavený na 16nm Fin FET výrobním procesoru společnosti TSMC. Velkých změn u procesorů bychom se měli dočkat až příští rok, kdy by měl iPhone nabídnout procesor vyráběný 10nm procesem. Dobrou zprávou ale je, že u iPhonu 7 Plus naroste velikost operační paměti, a to z 2GB na 3GB. U menšího iPhonu 7 zůstane RAM z iPhonu 6s.

iPhone-7-specs
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Teď už ale přejdeme k něčemu zajímavějšímu. Únik totiž prozrazuje, že iPhone 7 i 7 Plus nabídnou větší baterii. Konkrétně by měl mít menší model baterii o kapacitě 1960mAh, což je na iPhone poměrně slušný nárůst, protože současný iPhone 6s má baterii o kapacitě 1715mAh. Větší Plus model by se pak měl pochlubit 2910mAh baterií, což je také nárůst v porovnání s 2750mAh u iPhonu 6s Plus. Baterie pravděpodobně vyrostla díky absenci 3,5mm jacku, a to i navzdory tomu, že by měl být nový model o něco štíhlejší.

Co se ještě zlepší a nikoho to rozhodně neurazí, je fotoaparát. iPhone 7 i 7 Plus budou sice opět disponovat fotoaparátem o rozlišení 12 megapixelů, ale zlepší se clona a velikost senzoru. Menší 4,7″ iPhone 7 se pochlubí fotoaparátem s clonou f/1.9, tudíž si znatelně polepší v porovnání s iPhonem 6s, který má fotoaparát s clonou f/2.2. Jak už jsem zmínil, zvětší se i senzor, a to konkrétně na 1/2.6″ u menšího modelu, ale u Plus modelu zůstane stejná, tudíž 1/3″. Větší senzor zajistí, že na čip bude dopadat více světla, díky čemuž bude nový iPhone pořizovat kvalitnější fotografie, a to obzvláště při špatných světelných podmínkách. U Plus modelu by se měla zlepšit kvalita fotografií hlavně díky duálním fotoaparátu.

No a nakonec se dozvídáme ještě jednu zajímavost, po které touží nespočet majitelů iPhonů už řadu let. Menší iPhone 7 by totiž měl nabídnout voděodolnost, a to díky certifikaci iPx7, která nám říká, že telefon od Applu bude odolný proti krátkodobému ponoření do vody, a to až do hloubky 1 m, ale maximálně na 5 sekund.

iPhone 7 mockup FB 4
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*via: phonearena

Související články

Dnes nejčtenější