Zavřít reklamu

3,5mm jackNa základě posledních zpráv (pravděpodobně i ještě déle) je jasně patrné, že nadcházející iPhone, který se vlastně vůbec nemusí jmenovat iPhone 7, přijde o klasický analogový 3,5mm konektor. Před pár dny se dostala na světlo světa informace o tom, že Apple bude k telefonům přibalovat současná EarPods sluchátka, která mají právě 3,5mm konektor, ale aby fungovaly s novým zařízením, bude v balení dále originální redukce. Na Apple se jedná o velmi kostrbaté řešení, ale už to tak asi bude. V Japonsku se dnes objevila první komerčně nabízená redukce, tak se můžete podívat, jak by mohla ta v iPhonu vypadat.

V současné době nejsou 3,5mm-Lightning redukce ještě obvyklým zbožím. Očekává se ale, že během následujících měsíců se začnou na trhu objevovat jako houby po dešti. Každý výrobce periferií si bude chtít ukrojit část trhu, kterému nic jiného než nákup redukce nezbude. Dnes se na youtube objevilo video japonské společnosti Deff, která, jako jedna z prvních, začala podobnou redukci distribuovat. Pod článkem se můžete podívat na popisující video.

Cena tohoto konkrétního adaptéru je dost vysoká – 70 dolarů bez DPH. Je ale jasné, že jakmile se začne nabídka rozšiřovat, ceny budou padat strmě dolů. V plném prodeji se očekávají průměrné ceny za redukci mezi 20 – 30 dolary. Zda-li se Applu tento krok z dlouhodobého hlediska vyplatí, je velkou neznámou. Zatím však můžeme pouze hodnotit to, jak se k této změně staví. Pokud se opravdu dočkáme řešení skrze přibalenou redukci v balení s iPhonem, bude se jednat o pravděpodobně nejdivnější nástup nové technologie na trh, od počátku moderní éry Apple, ve které se vždy kráčelo sebevědomě vpřed, bez ohledu na případné nedostatky. V tomto případě to vypadá, že si Apple zas tak jistý není.

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.