Zavřít reklamu

O2 logoO2 zruší FUP. Věta, ze které by se nejeden uživatel mobilního internetu radoval, jenže v tomto případě je to přesně naopak. Věřím, že spousta našich čtenářů, hlavně těch mladších, si každý měsíc snaží hned v první dny nevyplýtvat všechna mobilní data. Po jejich vyčerpání se totiž internet zpomalí na hlemýždí rychlost a v některých případech je tak dokonce nepoužitelný. Jenže od poloviny července si my, zákazníci O2, začneme dávat pořádný pozor, abychom si nevyplýtvali předplacená data. O2 totiž po vyčerpání internet nezpomalí, ale úplně zastaví.

Přesně od 15. července začne novinka platit pro všechny zákazníky O2 a pokud se vám to nelíbí, moc s tím nenaděláte. Podle operátora se totiž prý nejedná o zhoršení podmínek zákazníka ve vztahu k operátorovi, takže nemáte ani právo na odstoupení od smlouvy bez sankcí. Jediné, co tak můžete udělat, je obrátit se na Český telekomunikační úřad.

A jak bude novinka fungovat? Pokud si vyplýtváte předplacený objem dat, tak už se nepřipojíte. Pokud budete chtít být online, musíte si dokoupit další data, která by měla být údajně o něco výhodnější. Pokud ale dokoupená data nevypotřebujete, do dalšího měsíce se vám nepřevedou. O2 vám je prostě smaže, tudíž si zaplatíte za něco, co možná ani nestihnete plně využít a operátor vám to na konci měsíce sebere. Vyplývá z toho tedy jediné, budeme muset platit, platit a zase platit, tedy pokud budeme chtít být připojení.

O2 to ale zachraňuje svou novou službou Datomat. Stačí totiž od 28. června plnit různé úkoly a budete dostávat megabajty navíc. Jako první musíte přes léto nakupovat půllitrové lahve Coca-Coly a pod víčkem najdete kód, který když vyplníte na stránkách Datomatu, dostanete 50MB dat navíc. A to se vyplatí.

iPhone O2

*zdroj: mobilmania

Dnes nejčtenější

.