Zavřít reklamu

samsung iconx icon

Jeden z největších konkurentů Applu – Samsung, dnes představil dvojici nových produktů. Konkrétně Gear IconX a Gear Fit 2. První z uvedených produktů jsou bezdrátová sluchátka, která se s mobilem propojují přes bezdrátovou technologii Bluetooth. Druhým novým produktem je vodotěsný fitness tracker Gear Fit 2, který má 1,5palcový zakřivený Super AMOLED displej, GPS, monitor srdečního tepu, barometr a uvnitř nalezneme 4GB paměť. V tomto článku se ale mrkneme hlavně na poněkud zajímavá a specifická sluchátka, která mohou svým designem připomínat populární Bargi Dash.

Gear IconX mají vnitřní 4GB paměť, do které může uživatel přes svůj mobilní telefon nahrát skladby. Sluchátka mají také několik vestavěných fitness senzorů, které složí pro sledování pohybu či dokonce tepové frekvence. Údaje jsou následně synchronizovány s aplikací S Health. Sluchátka také mají dotykový panel, pomocí kterých se ovládají.

samsung iconx fb

K Gear IconX také dostanete speciální obal, který má oválný tvar. Zároveň slouží i jako dobíjecí stanice pro samotná sluchátka. Baterie uvnitř IconX dokáže přehrávat hudbu například ze Spotify zhruba hodinu a půl. Pokud budete poslouchat hudbu, která je uložena uvnitř sluchátek, budete si užívat hudební zážitek zhruba tři hodiny. Pokud budete poněkud specifická sluchátka chtít, tak za ně zaplatíte 199$ (4 700 Kč). Sluchátka budou dostupná v třetím čtvrtletí tohoto roku, a to konkrétně v modré, černé a bílé barvě.

samsungiconx

Podle prvních recenzí jsou IconX „docela dobré“, ale server TechCrunch poukázal na to, že nová sluchátka jsou pouze na cvičení, protože životnost baterie je opravdu špatná. Server Gizmodo uvedl, že kvalita zvuku je celkem působivá.

Docela zajímavé je, že o hodně podobných sluchátkách se spekuluje i ve spojitosti s Applem. Už před několika týdny se totiž objevila zpráva, že by kalifornská společnost měla společně s iPhonem 7 představit zcela bezdrátová sluchátka, která mají být hodně podobná Gear IconX, tedy že mají disponovat stejnou dotykovou plochou, být bez jediného kabelu a nabíjet se v hodně podobném pouzdře jako novinka od Samsungu. I Apple, podobně jako jihokorejský gigant, má při vývoji problémy s baterií, a tak se pravděpodobně delší výdrže, než jsou 3 hodiny u Gear IconX, nedočkáme.

Předposledním odstavcem nechceme narážet, že by Samsung rychle okopíroval nějakou spekulaci o Applu, aby byl první (vývoj sluchátek totiž mohl začít už před několika lety), ale chceme tím poukázat, že právě vidíme hodně podobný produkt, který v blízké budoucnosti můžeme očekávat od Applu a můžeme si tak udělat představu, jak budou sluchátka s logem nakousnutého jablka vypadat.

*Zdroj: Macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější

.