Zavřít reklamu

iPhone 8 iPhone 7 no edge display iconDnes odpoledne jsme vás informovali o tom, že Apple přejde na tříletý vydávací cyklus pro zásadní modely iPhonů. Zprávu přinesl server Nikkei, který však nezůstal pouze u tohoto. Podle zpravodajského serveru se taky přespříští iPhone dočká výrazného vylepšení v oblasti vibračních technologií. iPhone modelového roku 2017 by měl obsahovat vylepšený taptic engine, který bude využívat nové vibrační zařízení a který poslouží ke komplexnímu využití vibrací v různých funkcích telefonu. Podobný motorek můžeme najít například v Retina MacBooku, kde velmi věrně simuluje funkci stisknutí trackpadu. 

V poslední době to vypadá, že se více mluví o iPhonu přespříští generace, než o tom, který nás čeká na podzim. A pravděpodobně je to i logické, vzhledem k tomu, že letos v září nás toho asi moc nečeká, zatímco příští rok by to měla být pořádná bomba. Tak jako tak je tu další střípek informací o něčem, co by měl být iPhone 8.

Nový vibrační motorek by měl především doplňovat funkci 3D Touch a zároveň by měl poskytovat haptickou odezvu při práci s displejem telefonu. Je velmi pravděpodobné, že své využití najde při použití Home Buttonu, který by měl ve fyzické podobě na iPhonu 8 chybět. Je tedy poměrně reálné, že v principu půjde o stejný prvek jaký je v Retina MacBoocích, tj. displej zaznamená stisknutí a telefon zavibruje tak, jako by k fyzickému stisknutí opravdu došlo. Další využití komplexního vibračního systému lze využít například při ovládání hlasitosti a dalších funkcí. Zatím to na příští rok vypadá dost zajímavě, pokud se frekvence různých úniků nebude příliš měnit, vypadá to že se máme za rok opravdu na co těšit.

Taptic-Engine-iPhone-6s

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.