Zavřít reklamu

iPhone Glass with buttonsAni nevím jak, ale během jednání s novým inzerentem se mi najednou na displeji iPhonu objevila ochrana z tvrzeného skla s dvojicí malých teček vedle Touch ID. Klasické tvrzené sklo, které chrání displej před poškrábáním a taktéž jej ztužuje v případě pádu, tentokrát přináší ještě jednu zajímavou vychytávku, dvojici tlačítek, na které u iPhonu nejsme vůbec zvyklí. Hned při prvním pohledu na svůj telefon jsem si říkal, zda si na ně vůbec lze zvyknout a věřím, že to zajímá i vás.

Přesto, že měřím lehce přes dva metry a nemyslím si že mám zrovna ženské ruce, jen horko těžko dokáži palcem u iPhone 6s zmáčknout levý horní okraj, kde se nachází virtuální tlačítko kterým se většinou vrací na předchozí obrazovku. Virtuální tlačítko v pravém horním rohu sice mačkám bez problémů, ovšem autoři skla si řekli, že když už mají možnost přidat vychytávku, pak rovnou dvě a tak si na ochranném skle okamžitě všimnete dvojici teček, které jsou na úrovni Home Buttonu. Co se designu týká, nemám pocit, že by iPhonu tato maličkost nějak uškodila, navíc jsou tečky skutečně miniaturní.

Glass Screen Protector

Celá sranda dvojice teček tkví v tom, že je můžete používat místo dotyků v pravém a levém horním rohu. Tlačítka jsou neviditelnými obvody spojena právě s částí displeje v pravém a levém rohu a proto reagují na dotyk stejně, jako byste se dotkli právě displeje. O tom, že jsou obvody skutečně neviditelné, vás přesvědčí hned první pohled na sklo, které je stejně čiré, jako jakékoli jiné ochranné sklo.

IMG_0288

Bohužel se jedná o sklo které je rovné, což příliš nekoresponduje se zaobleným displejem iPhone 6 a iPhone 6s, a tak si musíte zvyknout na fakt, že sklo není od okraje k okraji, ale zhruba 3 milimetry před okrajem displeje končí. Na druhou stranu se vám pod něj alespoň nedostává špína a prach, protože končí těsně před zaoblením displeje. Samozřejmostí je výřez na reproduktor a Touch ID.

IMG_0286
Co se týká tlačítek, ty fungují naprosto skvěle a navíc nijak neomezují funkci displeje, takže když chcete, můžete místo tlačítka použít displej. Právě faktu, že pak jste již odkázání jen a jen na tlačítka, jsem se ze začátku trošku obával, ale naštěstí se žádný problém nekoná. Tedy vlastně jeden problém zde je, ale ten je spíše o samotném iOS, než o tlačítkách nalepených v rámci ochranného skla.

Jakmile si totiž na tlačítka zvyknete, budete je používat neustále. Problém však je, že je logicky chcete používat také v Safari a v dalších aplikacích, které však mají virtuální tlačítka pro návrat nikoli v horním, ale dolním rohu a tlačítka na ochranném skle pak samozřejmě nefungují. Sice je to na první pohled blbost, ale schválně se zamyslete nad tím, co kdyby jste nyní neměli u nějaké aplikace v OS X zavírání okna v levém horním, ale v pravém dolním rohu. Pokud se však s tímto problémem vyrovnáte a zkrátka nebudete ovládat vše až moc intuitivně ale řeknete si, že nějaké aplikace zkrátka tlačítka nepodporují, pak není jediný problém.

  • Ochranných skel s dvojicí tlačítek je již k dispozici celá řada, toto konkrétně mi nalepili v PC Expres, kde jej nalepí v případě zájmu i vám!
IMG_0287

Související články

Dnes nejčtenější

.