Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 2.2.2016 Vydal: Roman Zavřel Kategorie: Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 3

GoogleSpolečnost Alphabet oznámila během včerejšího večera své příjmy, které ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku, respektive v prvním čtvrtletí letošního fiskálního roku stouply meziročně o 18%. Pokud vám název Alphabet nic neříká, pak věřte že tato společnost nevlastní nic menšího než Google a tím pádem také YouTube, platformu Ad-Words a Ad-sense a právě z poslední jmenované plynuly v předvánočním období díky reklamám největší příjmy celé společnosti.

Google totiž dokázal zvýšit příjmy z mobilních reklam a ukázal tak, že lze skvěle monetizovat nejen desktopy, ale také smartphony. Oznámení samozřejmě nadchlo akcionáře a trhy, díky čemuž se zvedla cena akcií společnosti a to dokonce tak, že trh uzavřel v pondělí obchodování s Alphabetem na pozici nejhodnotnější společnosti v USA, která porazila dosavadního krále Apple. Jedná se o tržní hodnotu společnosti kterou jednoduše získáme tak, že sečteme počet akcií společnosti a vynásobíme jej cenou za jednu akcii, díky čemuž získáme tržní hodnotu společnosti.

A jaké výsledky pomohly Alphabetu stát se nejhodnotnější společností USA podle tržní kapitalizace? Alphabet oznámil, že jeho příjem stoupl za poslední tři měsíce loňského roku o 17,8% na 21,3 miliardy amerických dolarů, tedy zhruba na 530 miliard korun. Analytici přitom odhadovali zhruba o půl miliardy horší výsledek.  Stejně tak analytické očekávání překonal zisk hodnoty akcií, kde akcionářům vzrostla hodnota akcie o 8,67 dolarů, oproti očekávaným 8,10 dolarům. Čistý zisk společnosti pak dosáhl 4,9 miliardy dolarů. Google si pochválil nejen příjmy z mobilních reklam, ale také z YouTube, kde se mu daří čím dál tím víc prosazovat svůj reklamní model.

google-headquarters-sign
Reklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. Joyny


  2. února, 2016 | 10:38
  2 Pulses

  Však se na YouTube nedá už skoro dívat. Reklama na začátku, během videa a na konci. Reklamy všude.

 2. Electropunker


  2. února, 2016 | 11:12
  1 Pulse

  Joyny: diky jailbreaku mam v ipadu addblocker, ktery tohle v pohode odstrani a to same mam na imacu.

 3. Quadrax


  2. února, 2016 | 11:56
  2 Pulses

  Re:Joyny nektere services treba ignorovat a život je i bez toho fajn ;).

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama