iStores.sk
iStores.sk

Apple očekává historicky první pokles prodejů iPhonů

apple_akcieRaz to muselo prísť. Apple počas svojho konferenčného hovoru s investormi a analytikmi oznámil nie príliš lichotivú správu a to že počas prvého štvrťroka 2016 dôjde k historicky prvému poklesu predajov iPhonu. Spoločnosť to najprv naznačila vo svojej predpovedi, kde čaká pokles tržieb o 5 až 10% oproti minulému roku a neskôr to potvrdil aj samotný CEO Tim Cook, ktorý počas hovoru vyhlásil, že si myslí, že predaje iPhonu v tomto štvrťroku naozaj klesnú, ale nemyslí si, že by došlo k poklesu vo výške 15 až 20%, o ktorých sa zmienila osoba na druhej strane hovoru.

Tim Cook ďalej počas hovoru naznačil ďalšie veci, ktoré naznačovali, že iPhonu 6s sa nedarilo tak dobre ako jeho predchodcovi. Priemerná predajná cena totiž bola v minulom štvrťroku len 691 dolárov, čo je náznak toho, že mnohí ľudia si vystačili so staršími a lacnejšími zariadeniami, ako je napríklad iPhone 6 alebo iPhone 6 Plus. Základný 16GB iPhone 6s sa totiž predáva za 699 dolárov, 6s Plus za 799 dolárov.

Napokon ešte naznačil nový dôvod, prečo by mal Apple predstaviť 4-palcový iPhone. Počas hovoru totiž padla otázka zameraná na to, koľko ľudí prešlo na väčšie iPhony zo starších modelov a koľko ľudí prešlo z Androidu. Apple potvrdil, že len 40% majiteľov 5s alebo starších modelov prešlo na iPhone 6 alebo 6 Plus. Zvyšných 60% užívateľov naďalej používa menšie telefóny so 4-palcovou uhlopriečkou. Vyzerá to teda, že nový, 4-palcový iPhone, bude určený práve pre tú väčšinu, ktorej vyhovuje malá obrazovka a pohodlnejšie ovládanie jednou rukou.

iphone-6-plus


Leitz
Vstoupit do diskuze (3)

Diskuze

  V tých 60%, ktorí neprešli na nové iPhony, bude určite aj veľká skupina ľudí, ktorí z ekonomického hľadiska jednoducho tie peniaze za iPhone 6 nedajú. Ale sám som zvedavý aký úspech bude mať 4″ iPhone.
  Z môjho pohľadu to je strašné malé a ak by Apple neprešiel na väčšiu uhlopriečku, tak by som iPhone z ďaleka obchádzal. Uvidíme koľko ľudí rozmýšľa inak ako ja ?.

  Sxe: souhlas, jen minimum lidí by nevyměnilo svůj iPhone 4/5 za větší pokud by to nebylo tak drahé.

  Mě se líbí nová strategie Apple – měsíční fee za používání nejnovější verze iPhone. To by mohlo vytvořit poptávku po stálé obměně zařízení a vytvořit nabídku krátkou dobu používaných zařízení za rozumnou cenu.

  No ja osobne sa podľa tejto info radím k väčšine so 4″ 5Skom, aj keď ma táto info prekvapila, lebo už nepoznám veľa ľudí v mojom okolí čo neprešlo na 6/6s. Ja len pevne verím a dúfam,že Apple predstaví 4″ model lebo akokoľvek sa snažím nemôžem si zvyknúť na 6ku… na multimedia mam ipad/mac a z praktického hľadiska ovládania jednou rukou mi 4″ vyhovuje najlepšie.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek