Zavřít reklamu

iphone_kryt_r79x_iconNa trhu je dnes nepřeberné množství krytů a to především pro iPhone, kterých je na internetu mraky a na eBay za pár korun. Firma Antenna79 však nabízí skutečně odlišné kryty. Kryt, který váš iPhone ochrání, ale také vám zvýší sílu signálu. Ano slyšíte dobře, kryt R79X vám zlepší signál a po vysunutí zadního panelu by se měl signál ještě zvětšit. Dokáže vám však opravdu v praxi signál zvýšit?

Na to se podívala Karen Freeman, která tvrdí, že jí osobně kryt nijak nepomohl. Jak sama prozradila, testovala jej přímo u sebe doma, kde v kuchyni má bez krytu obvykle 2 čárky signálu. Zkusila tedy nasadit kryt, ale iPhone stále ukazoval dvě čárky, nezoufala a vysunula zadní část, která by měla signál ještě zvýšit, ale marně. Firma však tvrdí, že nárůst je příliš malý, na to aby se zvýšil počet čárek, ale zlepšit by se měl signál až v praxi, když například voláte. Autorka tvrdí, že ve svých vlastních pokusech se to těžko určuje, na stejném místě bez obalu volala tak dvakrát a při prvním hovoru slyšela každé třetí slovo a při druhém byl zvuk krásně čistý.

Kvůli tomu se rozhodla Karen vlastnosti antény dále nerozebírat a hodnotí pouzdro spíše vzhledově. Jak můžete vidět na obrázcích, pouzdro je opravdu široké a mohutné, takže pokud chcete mít tenký telefon, pouzdro pro vás určitě nebude. Na zadní straně je pro někoho dobře vypadající mřížka, která slouží právě jako anténa. Pokud chcete iPhone opravdu ochránit, R79X je tím pravým. Splňuje totiž vojenské standardy, Karen však nějaké drop testy nezkoušela. I přes větší rozměry je prý stále vcelku lehký. Hrany jsou vyrobeny z kaučuku a jsou tak ohebné, díky čemuž se kryt lépe sundává a nasazuje. Spodní hrana je celá otevřená a máte tak přístup ke všem portům včetně lightning portu, sluchátkovému konektoru a také k reproduktoru. Na tlačítko pro tichý režim, je udělán speciální výřez a tlačítka hlasitosti jsou pokryta gumou.

Zda opravdu kryt dokáže zlepšit signál nevím, vzhled můžete posoudit sami, za cenu 60 dolarů (1500 Kč), však nepřináší krom nefunkčního „zlepšovače“ antény žádnou specialitu. iPhone vám možná ochrání, já osobně bych však na ochranu zvolil například Lunatik Taktik, který splňuje normu IP68 a je tak voděodolný a ochrání vám iPhone kompletně. Nicméně stojí jednou tolik a tak to nebude kryt pro všechny. Kryt R79X si můžete pořídit na iPhone 6s/6s Plus a na iPhone 6/6Plus.

R79X

*Zdroj: appadvice

Související články

Dnes nejčtenější

.