Zavřít reklamu

iOS 9 iconPřed dvěma dny vydal Apple po několikatýdenním testování iOS 9.2 pro všechny majitele iPhonů, iPadů a iPodů touch. Nejnovější systém sebou přinesl tunu oprav, ale o to méně novinek. Dočkali jsme se jen pro nás zbytečné arabské Siri a podpory 3D Touch displeje v aplikaci iBooks . Výrazně vylepšená byla také Apple Music nebo Safari v aplikacích třetích stran. Nicméně běžný uživatel nezaregistroval téměř žádné změny, jelikož drtivá většina z nich se skrývá „pod kapotou.“

Čeho si ale mohli pozorní uživatelé všimnout je fakt, že iOS 9.2 je o něco rychlejší a jednotlivé animace jsou plynulejší, přičemž o ničem takovém se v poznámkách k aktualizaci nepíše. iOS 9.2 zrychluje startování telefonu (v podstatě nepotřebné), načítání aplikací, multitasking, načítání obsahu na webu a dokonce i o něco málo zrychluje připojení k Wi-Fi. Plynulejších animací se dočkal i Spotlight, který se především na starších zařízeních méně zadrhává a nabídka u aplikací podporující 3D Touch se také zobrazuje o něco plynuleji, než tomu bylo na starším systému.

Podrobný test můžete vidět na videu níže, kde populární Youtube kanál EverythingApplePro porovnal iOS 9.2 a iOS 9.1 na téměř všech podporovaných iPhonech, tedy na iPhonu 4s/5/5s/6 a iPhonu 6S. Obzvlášť u iPhonu 6s je vidět, že plnulost 3D Touch byla opravdu znatelně vylepšená a na starším systému se lehce trhala.

Nakonec i benchmark v aplikaci Geekbench 3 dopadl na všech iPhonech s novým iOS 9.2 o něco lépe, i když rozdíl je v podstatě zanedbatelný. Více ale už prozradí samotné videu, které si můžete pustit níže.

Související články

Dnes nejčtenější

.