Zavřít reklamu

SafariJedna z najlepších funkcií, ktorú pridal Apple do nového Safari v OS X 10.11 El Capitan, je možnosť pripnúť záložku. Pravda, inovácia to nie je, keďže to isté sa dalo spraviť už pred niekoľkými rokmi vo Firefoxe alebo Chrome, ibaže tam bol systém pripínania záložiek o niečo zložitejší, teda aspoň čo si ja pamätám z doby, kedy som ešte používal Windows. V podaní Safari na Macu je to ale jednoduchšie a netreba hľadať žiadne skyté nastavenia. Predsa len sa ale môže stať, že o funkcií neviete, konieckoncov ide o novú funkciu a niektorí z vás si mohli kúpiť svoj prvý Mac len v uplynulých týždňoch. Práve preto si myslím, že by vás mohol zaujať tento užitočný tip – Ako pripnúť otvorenú kartu v Safari.

V prípade Safari je to celkom jednoduché. Stačí totiž, aby ste chytili otvorenú kartu a ťahali ju celý čas doľava do doby, kým sa nezmenší na drobný štvorec s ikonou vovnútri. Existuje tiež druhá alternatíva, ktorú oceníte predovšetkým v prípade, že máte otvorených niekoľko kariet naraz (štýl redakcie LsA) a chcete ukotviť stránku, ku ktorej potrebujete mať vždy prístup – v mojom prípade k Facebooku a redakčnému systému. V takom prípade existuje totiž možnosť kliknúť na záložku „pravým“ tlačidlom – ak používate MacBook, potom na novších modeloch ho aktivujete kliknutím dvomi prstami, na starších modeloch potom stlačením Ctrl+klik. V novej ponuke už len kliknete na Ukotviť tab, čím ho ukotvíte.

Ukotvené záložky môžete pochopiteľne kedykoľvek odkotviť. To môžete spraviť podobne ako pri ukotvovaní – buď ukotvený tab presuniete medzi ostatné taby smerom doprava alebo zobrazíte ponuku pomocou pravého tlačidla a v nej kliknete na tlačidlo Zrušiť ukotvenie tabu. Výhodou je pochopiteľne aj, že záložky, ktoré máte pripnuté, sa vám otvoria aj po reštartovaní Macu alebo prehliadaču Safari.

Safari panel

Související články

Dnes nejčtenější

.