Zavřít reklamu

iFixit iPhone 6s teardown icon
Ačkoli se Tim Cook v první polovině tohoto roku nechal slyšet, že ještě nikdy neviděl ani přibližně přesné odhady výrobní ceny iPhonů nebo Apple Watch, tak i letos společnost IHS Technology přichází s cenou materiálů pro iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Podle společnosti výrobní cena iPhonu 6s je přesných $211.50, tedy podle aktuálního kurzu nějakých 5114 Kč. iPhone 6s Plus je samozřejmě o něco dražší a společná cena všech komponent se vyšplhala na $236, což dělá přibližně 5721 Kč.

Podle společnosti je právě nový 3D Touch displej vůbec ten nejdražší díl, na iPhonu 6s a 6s Plus, jelikož jeho cena byla by měla činit $52.50 pro iPhone 6s Plus. Druhým nejdražším je pak procesor A9 s cenou $22 za kus, což je cena, kterou zveřejnil server Re/code. Dalším důležitým komponentem je 2GB DRAM za $17 a poté taky čip od společnosti Qualcomm za $13. Zadní a přední kamera stojí dohromady $22.50.

Cena za 16GB NAND flash paměť je odhadována na $5.50 a WLAN modul vyšel na $6. Zajímavá je také cena baterie, která prý Apple vyšla na $4.50 tedy nějakých 97 Kč, což je opravdu málo, vezmeme-li v úvahu, za kolik se běžně prodávají originální baterie pro iPhone. Společná cena za audio hardware, NFC, akcelometr, gyroskop, barometr a kompas je na částce $18.

Zdá se, že společnost IHS Technology nechce nechat nic náhodě, jelikož uvedla, že se samozřejmě jedná jen o jejich předpokládané ceny, které navíc nezahrnují výzkum, vývoj, logistiku, marketing a mnohé další.

  • Čtěte také: 
    iFixit iPhone 6s teardown

*zdroj: appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.