Zavřít reklamu

iPhone 6s iconVčera jsme se konečně dočkali dlouho očekávaného iPhone 6s, který přišel s výrazným vylepšení v oblasti displeje, jelikož disponuje technologií 3D Touch, která při prezentování vypadala opravdu revolučně a také jsme se dočkali progresu v oblasti fotoaparátu, kdy se rozlišení zvedlo z původních 8 Mpx na 12 Mpx a u předního fotoaparátu z 1,2 Mpx na 5 Mpx. Samozřejmě, že díky novému procesoru A9 bude nejnovější iPhone výkonnější, než jeho předchůdce, ale podrobnosti prozradí až samotné benchmarky.

Opět jsme se však dočkali něčeho, co žádný zákazník nechce – zdražování. iPhone 6s a iPhone 6s Plus se u nás zatím jen tak prodávat nebude a budeme si muset pravděpodobně počkat až na konec října, konkrétně na datum 23.10. Právě z tohoto důvodu se na apple.cz zatím nezobrazují ceny v korunách, ovšem i podle evropských cen můžeme vypočítat přibližnou cenu nového iPhonu. Smutnou zprávou je, že Apple v Evropě opět zdražoval, což v první vlně zasáhlao například již sousední Německo. Z původních 699 € za kterou se prodával iPhone 6 16GB se cena zvedla na 739 €, tedy o 40 €, což je v přepočtu nějakých 1 100 Kč. Ještě většího nárůstu ceny se dočkal i větší iPhone 6s, kdy cena základní 16 GB varianty stoupla z původních 799 € na 849 €, tedy o 50 €, což je v přepočtu 1 350 Kč.

Podobného nárůstu cen se bohužel s největší pravděpodobností dočkáme i v České republice, kde se iPhone 6 16 GB prodával za 21 190 Kč, nyní se jeho cena pravděpodobně vyšplhá o 1000 Kč, tedy na 22 190 nebo možná ještě více. Stejného zdražování se dočkáme i u většího modelu iPhone 6s nebo u variant s 64 GB a 128 GB uložištěm.

Níže na snímcích můžete vidět současné ceny iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Po nimi pak najdete staré ceny iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Jedná se o ceny z německého Apple Online Storu.


iPhone 6s cena v Německu

 

iPhone 6s Plus cena v Německu

iPhone 6 cena v Německu   iPhone 6 Plus cena v Německu

iPhone 6s 11
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější