Zavřít reklamu

tim_cookCEO společnosti Apple Tim Cook se objevil v The late Show with Stephen Colbert, což je taková americká verze Show Jana Krause a promluvil o řadě témat včetně iPhone 6s, Apple Car a také sociální odpovědnosti Applu. Během rozhovoru si Colbert dělal srandu z Tima cooka a Applu, ovšem skutečně je v rámci mezí když jej například představil jako Cello Apple Tim Cook místo CEO Apple a tak dále.

Rozhovor odstartovalo představení iPhone 6s Rose Gold, na který se Colbert ptal Tima Cooka. Tim představil 3D touch, na což se Colbert zeptal: „Když zatlačím dostatečně silně, ucitíto člověk na druhé straně hovoru?“

Minulý týden v show uvedl CEO Uberu Travis Kalanick, že si myslí, že Apple skutečně pracuje na svém autě a tak se Colbert musel Tima Cooka na tuto otázku zeptat. Zazněla standardní odpověď: „Dívali jsme e na řadu věcí a rozhodli jsme e do kterých z nich dáme svou energii.“ Tim dále promluvil o tom, že neviděl zatím film Steve Jobs, ale že má námitky proti některým negativním vyobrazením Steva Jobse.

„Neviděl jsem ten film, ale viděl jsem řadu let Steva a byl to učasný člověk. Byl to člověk, pro kterého jste chtěl odvést tu nejlepší možnou práci. Objevil věci, které si myslím, že nikdo jiný nemohl, viděl věci, které jiní lidé vidět nemohli. Měl zvláštní schopnost vidět za roh, vidět do budoucnosti a to ne do evoluční budoucnosti, ale do revoluční budoucnosti. Byla radost s ním pracovat. Měl jsem ho strašně rád a chybí mi každý den. Myslím, že hodně lidí se snaží být za každou cenu proti tomu a nenávidím to. Není to velká část našeho světa, ale jsou tu.“

Jedním z klíčových témat rozhovoru byl Cookův důraz na charitu a odpovědnost vůči budoucím generacím. „Chceme opustit svět lepší, než jsme zjistili že je. Chceme být příkladem pro ostatní jak pomáhat lidem, stejně jako jsme se v loňském roce účastnili gay pochodu. Citát Martina Luthera Kinga :“Co děláš pro ostatní?“, je moji každodenní inspirací,“ uvedl generální ředitel Applu a dodal: „Každý den dojdu do práce a na stole mám fotku Roberta Kennedyho a Dr. Kinga a každý den se ptám sám sebe, co dělám pro ostatní“.

Tim Cook dále mluvil o tom, proč veřejně přiznal že je homosexuálně orientován: „Mnoho dětí jsou obětmi šikany ve škole, stále více dětí je diskriminováno a děti jsou dokonce i odmítáni vlastními rodiči a s tím jsem potřeboval něco udělat. I když jsem sáhl hluboko do svého soukromí, cítil jsem, že je to to ono, co mohu udělat pro jiné lidi a chtěl jsem říct svoji pravdu ven. Mnoho lidí to už vědělo a pro mnoho lidí to bylo něco nového. Cítil jsem za to obrovskou zodpovědnost. Smysl pro sociální odpovědnost se však vztahuje také na celou společnost Apple. Chceme opustit svět lepší, než jaký jsme jej objevili,“ zopakoval Cook.

cook_colbert_3

Související články

Dnes nejčtenější