Zavřít reklamu

3D touchKdyž Apple minulou středu představil zcela nový 3D Touch displej, který je jakousi druhou generací Force Touch displeje a nástupcem Multi Touch, tak nezapomnělo několik uživatelů podotknout, že s touto technologií nepřišel jako první a že Huawei je o krok napřed a ty méně znalé snad mohlo i napadnout, že to Apple okopíroval. Jenže mezi Huawei Force Touch a Apple 3D Touch displejem je poměrně velký rozdíl, který se vám pokusím odhalit.

Prvním důležitou informací je, že Apple přišel s technologií Force Touch už před rokem, a to u svých Apple Watch. Později Force Touch ještě implementoval do Trackpadu u Retina MacBooku a MacBooku Pro. Huaweii i všem ostatním tak bylo poměrně jasné, že s něčím podobným přijde také letošní iPhone. Pak už pro Huawei nebylo tak těžké naplánovat si představení svého Mate S jen týden před konferencí Applu a ukázat vůbec první smartphone s Force Touch displejem na světě. Jenže je to doopravdy takové terno, jak se některým zdá? Vůbec ne.

Huawei totiž představil jen jakýsi prototyp a ještě nějakou dobu bude trvat, než uvede finální produkt na trh. Po představení si totiž nikdo nemohl nový Mate S s Force Touch vyzkoušet, a tak Huawei jen ukázal, že na něčem takovém pracuje, ale ještě to nemá úplně hotové. Celému tomu nasadil korunu tím, že při představení vyzval vývojáře slovy (a teď si dovolím citovat skvělý překlad Filipa Kůžela z živě.cz) „kdo má nápad, co s tím, ať se ozve.“ Společnost si totiž s Force Touch technologií neví moc rady a netuší, jak jí využít. Právě proto založila fórum pro vývojáře, kam mají přispěchat se svými nápady, které pak do Mate S přidají.

V současné době jediné, co Force Touch od Huawei umí, je vážit pomeranč a zoomovat fotografie. Velkou překážkou je totiž Android, který novou technologii přímo nepodporuje, což je pro Huawei problém, a tak trochu tápe, jak jí využít. Zde Apple vládne a opět se jen potvrzuje, že když si společnost navrhne software i hardware, tak vše funguje jak má. Apple si totiž iOS pro 3D Touch přizpůsobil a všechny funkce jsou implementované přímo v systému, což je výhoda a obrovský náskok před konkurencí. Je naprosto jasné, že s Force Touch nebo 3D Touch brzy přijdou i ostatní výrobci smartphonů. Nebude trvat dlouho a dočkají se i podpory od Googlu v Androidu.

Posledním velkým rozdílem je odezva samotného displeje díky Taptic enginu. Právě tento motorek se postará o to, aby s vámi displej jaksi komunikoval a dával vám zpětnou vazbu, že se vám povedlo to, co jste měli na mysli a dodá vám tak pocit jistoty. Nic podobného Huawei u svého Force Touch displeje nenabízí a je tedy jasné, že se jen snažil přijít s Force Touch technologií u smartphonu dříve, než Apple, ale nemá ani dokončený produkt a momentálně ani neví, co s ní bude dělat. Důležité bylo hlavně prvenství v oblasti chytrých telefonů

3D Touch iPhone 6s in hand

*via: živě.cz

Související články

Dnes nejčtenější