Zavřít reklamu

iPhone 6c - iconUž od prosince minulého roku jsme se setkávali se spekulacemi, že Apple plánuje vydat 4″ iPhone 6c po boku iPhonu 6s a iPhone 6s Plus. Spekulovaný iPhone 6c měl nabídnout především nižší cenu podobně jako iPhone 5c a měl být představen v druhé polovině roku. Nicméně podle informací od analytiků, zmizely zmínky o iPhonu 6c z dodavatelských řetězců přibližně okolo března a od té doby už o něm nebylo ani vidu ani slechu.

Podle informací, které se podařilo získat serveru Business Insider, se Apple rozhodl výrobu iPhonu 6c pozastavit, protože se obává, že by menší telefon měl dopad na prodeje iPhonu 6, který zajistil rekordní výsledky společnosti v oblasti prodej jablečných telefonů. Cena iPhonu 6 totiž půjde okamžitě dolů, jakmile Apple přibližně za měsíc představí iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Vypadá to tedy, že Apple bude iPhone 6 a iPhone 6 Plus nabízet po boku nových iPhonů.

Podle informací má iPhone 6c nabídnout v podstatě hardware iPhonu 6, ale scvrklý do velikosti iPhonu 5s včetně hliníkového těla. Právě v tomto by se měl iPhone 6c lišit od iPhonu 5c, který nabízel tělo plastové. Investiční bankovní firmy Jefferies dokonce předpovídaly, že Apple představí 4″ iPhone 6c na začátku roku 2016, ale tento termín se nezdá moc pravděpodobný.

Dokonce i nejlepší a nejznámější Apple analytik Ming-Chi Kuo z KGI v dubnu informoval investory, že je nepravděpodobně, aby Apple představil 4″ iPhone 6c už v roce 2015. O pár týdnů později totiž dodal, že iPhone 6c s Apple Pay vyjde v roce 2016. Dále ještě uvedl, že Foxconn bude primárním výrobcem menšího jablečného telefonu, ale plánu Applu se během té doby ještě mohou změnit.

iphone_6s6c2-800x450

*zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.