Zavřít reklamu

iOS 8.4Přibližně před dvěma týdny vypustil Apple svojí již čtvrtou verzi mobilního porečního systému iOS 8. Kromě Apple Music a Beats 1 sebou přinesla i opravy několika chyb včetně známé chyby, která způsobovala pád aplikace Zprávy nebo restart telefonu po obdržení speciálního řetězce znaků. Během uplynulých dvou týdnu si někteří z vás stěžovali, že iOS 8.4 zhoršuje výdrž vašeho iPhonu, a že tudíž aktualizace není přiliš zdařilá. Na výdrži baterie se do značné míry rozhodně podílí Apple Music, ale v nastavení nalzeneme i další novinky, které lze deaktivovat a prodloužit tak výdrž baterie.

Bohužel, jak už bývá zvykem, kromě oprav a nových funkcí téměř s každou novou aktualizací přicházejí také nějaké chyby. Většinou se však stává, že se chyby objeví jen u některých uživatelů a jen na některých zařízeních. A tak je to i tentokrát, jelikož někteří uživatelé si všimli, že s iOS 8.4 se jejich jablečné zařízení rychleji vybíjí. Pokud patříte mezi ně, pak pro vás přinášíme jednoduchý návod jak vypnout novou funkci, kterou Apple do iOS nedávno přidal. Ta totiž na některých zařízeních způsobuje jejich rychlé vybíjení, ale samozřejmě se může stát, že ani vypnutí této funkce nemusí mít nijak velký efekt.

1. Na vašem iPhonu jděte do Nastavení
2. Přejděte do Soukromí
3. Nyní zvolte Pohyb a kondice
4. Zde vypněte položku Sledování kondice

To je vše. Tato nabídka však není dostupná na všech iPhonech, ale pravděpodobně jen na iPhonu 5s a vyšším s iOS 8.2. Nabídka se totiž objevuje jen na iPhonech s koprocesorem Apple M7, který má za úkol sledovat vaš pohyb a může tak například počítat vaše kroky. Koprocesor je součástí samotného procesoru iPhonu, ale pracuje zcela odděleně. Apple M7 koprocesor se poprvé objevil v iPhonu 5s a byl zachován také u iPhonu 6 a 6 Plus, a právě proto pouze na těchto telefonech by měla být v nastavení možnost vypnout výše zmíněné sledování kondice.

iOS 8

Dnes nejčtenější

.