Chybí vám na iPhonu notifikační dioda? Pak vyzkoušejte tuto funkci

Pokud jste zvyklí, například z konkurenčního Androidu, na to, že vám při každé notifikaci, která přijde, začne blikat malá dioda, tak vás bohužel zklamu. Prozatím (a nejspíše ani do budoucna) iPhone touto vlastností nedisponuje. Existují sice kryty, které vám diodu na přední straně zařízení nahradí – nejsou ale příliš spolehlivé a navíc k tomu kryt zakryje eleganci celého přístroje. Naštěstí ale na iPhonech existuje v nastavení funkce, která může diodu na přední straně lehce nahradit. Nahradí ji takovým způsobem, že místo přední diody, kterou iPhone nemá, se bude rozsvěcovat zadní LED dioda, která slouží jako blesk při focení fotografií. Pokud vás tato funkce zaujala, tak určitě čtěte dále, abyste se dozvěděli, jak funkci upozornění pomocí LED diody aktivovat.

Aktivace notifikační diody na iPhonu

Aktivace notifikační diody je velice jednoduchý proces. Na vašem iOS zařízení otevřete nativní aplikaci Nastavení. Zde poté přejděte do záložky Obecné. V obecných poté rozklikněte možnost Zpřístupnění. Nyní stačí v menu sjet o trochu níže, dokud nenarazíme na možnost Výstrahy bleskem LED, kterou rozklikneme. Zde poté pomocí switche funkci Výstrahy bleskem LED aktivujeme.

Po aktivace funkce se zobrazí ještě jedna možnost, kterou je Blesk v tichém režimu. Pokud budete mít přepínač na boku vašeho iPhonu v poloze pro tichý režim a zároveň bude funkce zapnuta, bude LED blesk oznamovat notifikace i skrze tichý režim. Pokud tuto funkci deaktivujete, blesk nebude v tichém režimu aktivní.

Myslím si, že je tato funkce skvělá především pro uživatele, kteří na iOS přešli z konkurenčního Androidu. Osobně jsem výstrahy bleskem LED také používal, ale vcelku krátkou dobu, jelikož jsem si na iOS zvykl a notifikační diodu už jsem nepotřeboval. Každopádně i tato funkce má své nevýhody. Z osobní zkušenosti mohu tvrdit, že když například někam jedete v noci a přes celé auto se rozsvítí LED blesk, tak na malou chvíli oslepnete – nejedná se tedy o nic příjemného.

|
4
Leitz

Diskuze

  No to v žádném případě diodu nenahradí, ten blesk blikne jen současně s tím, jak dorazí například zpráva, což znamená být v tu chvíli v místnosti, ve které je telefon. Pokud to propásnete, pak už nezjistíte, že něco přišlo. Notifikační dioda bliká neustále. Moc nechápu, proč tuto banalitu Apple stále ignoruje, přotom by si stím určitě dokázal i vyhrát

  Reagovat

  Úplný souhlas a ještě otravnější je to u večerky, když dioda bliká, dokud telefon neodemknete (a právě tady se mi často stává, že se mi iPhone X neodemkne, přes Face ID :-/)…. nicméně, zajímalo by mě, jak moc se tou „výstrahou bleskem LED“ opotřebovává ta dioda? Asi to nebude nějak markantní si myslím, ale zajímalo by mě to 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz