Zavřít reklamu

Když na mě dnes již asi po dvacáté vyskočilo upozornění, že na mém iPhonu zbývá málo místa, rozhodl jsem se, že právě dnes je ten den, kdy musím zakročit. Podíval jsem se tedy do nastavení, abych zjistil, co mi vlastně na mém jablečném telefonu zabírá nejvíce místa. Po chvilce pozorování jsem si všiml, že mi přehnaně hodně místa v úložišti zabírá položka Systém, a to 22 GB. Řekl jsem si, že je to doopravdy hodně a začal jsem na internetu pátrat, co by mohlo být příčinou tohoto problému. Dozvěděl jsem se, že se ve většině případů jedná o pouhou špatnou kalkulaci zařízení a stačí udělat jednoduchý postup, který kalkulaci opraví. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Jak uvolnit několik gigabajtů místa v úložišti

Postup je vcelku jednoduchý – vše, co budete potřebovat, je váš „systémem zanesený“ iPhone či iPad, USB kabel a počítač nebo Mac. Pokud ještě na vašem počítači nemáte nainstalovaný program iTunes, nyní je ta správná doba, abyste jej ze stránek Applu nainstalovali. Po instalaci připojte k počítači nebo Macu jablečný telefon či tablet. Samozřejmě povolte veškeré připojení a dialogové obrazovky na vašem zařízení. Poté si ověřte, že se vaše zařízení skutečně připojilo k iTunes (poznáte to podle ikony v horní části programu). Po úspěšném připojení zařízení není třeba provádět žádné další kroky. Stačí počkat deset minut. Jakmile deset minut uběhne, stačí, abyste jednoduše váš iPhone či iPad od počítače odpojili. Nyní se stačí podívat do Nastavení -> Obecné -> Úložiště: iPhone (iPad) a sjet úplně dolů, kde se nachází položka Systém. Ve většině případů se Systém rekalkulujesníží svou velikost o řádově jednotky až desítky gigabajtů.

V mém případě jsem připojil můj iPhone 6s k počítači a odešel jsem asi na 15 minut na obědovou pauzu. Poté jsem se vrátil zpět, odpojil zařízení a velikost položky Systém v nastavení iPhonu se zmenšila z původních 21,72 GB na 9,33 GB. To je rozdíl skoro 13 GB, což je doopravdy dost.

system_ios_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.