Zavřít reklamu

office-2013-logoPokiaľ ide o software, tento týždeň je skutočne nabitý novinkami. Kým včera Apple vydal nové beta verzie svojich systémov OS X, iOS a watchOS, Microsoft pre zmenu dnes vydal novú kancelársku sadu Office for Mac 2016. Nová sada je dostupná pre predplatiteľov členstva Office 365 už teraz. Členstvo samo o sebe má veľmi veľké výhody. V prvom rade, nemusíte kupovať pravidelne nové sady a vždy máte k dispozícii tú najnovšiu.

Ďalej dostanete 5 licencií pre Mac a PC a 5 licencií pre mobilné zariadenia, ktoré môžete manažovať na svojom konte a viete tak prideliť jednotlivé licencie aj ďalším užívateľom – napríklad ak ste sa ako redakcia webu rozhodla, že ušetríte a spoločne si kúpite sadu, vrámci ktorej potom každý dostane aktuálnu verziu Office pre svoje zariadenie a aj bonus v podobe 1TB úložiska v OneDrive. Ja osobne si napríklad OneDrive veľmi pochvaľujem, keďže takto veľkú kapacitu používam jednak na zálohu fotiek a jednak ako majiteľ Xboxu One tu mám nahrané svoje obľúbené seriály, ktoré si môžem takýmto spôsobom streamovať do Xboxu bez toho, aby som musel ku konzole čokoľvek pripájať.

Jednotlivé licencie potom môžete deaktivovať a následne v prípade záujmu opäť aktivovať, čo je výhoda v porovnaní s klasickou verziou Office, ktorá ponúka len jednu licenciu viazanú na zariadenie. V prípade Office 365 je to však iné a viete zabezpečiť, že keď napríklad niekto z vašej rodiny dočasne potrebuje plnú funkcionalitu Office a vy máte na svojom počítači rozrobenú inú činnosť, môžete rodinnému členovi jednoducho na tých pár minút stiahnuť Office, nainštalovať a keď bude všetko hotové, tak už len v nastaveniach svojho účtu deaktivujete daný počítač. Totiž, mená počítačov, na ktorých sú licencie aktívne, vidíte priamo na webe a viete tak rýchlo určiť, že napríklad počítač JARO-HP už licenciu nepotrebuje, pretože Jaro prešiel na Mac a na jeho starý notebook sadá prach.

Samotná sada Office 365 je predplatná a v bežnej verzii stojí 99€ ročne. K dispozícii je tiež špeciálna verzia Office 365 University pre vysokoškolských študentov, ktorí majú vrámci nej nárok na bezplatné aktualizácie a iné vyššie spomínané výhody po dobu 4 rokov. Majú však obmedzenie na počet zariadení. Balík University totiž obsahuje len dve licencie pre PC/Mac a dve licencie pre iPad a iné mobilné zariadenia. Mimochodom, tým že si predplatíte Office 365, sa vám odblokujú pokročilé funkcie, ktoré mimo iného zahŕňajú pridávanie fotiek, prácu s tabuľkami a formátovanie textu v dokumentoch vo Worde. Mobilná verzia Office má samozrejme tiež svoje výhody a napríklad ja ju pravidelne používam v prípade, že sa vo svete udejú novinky, o ktorých je treba napísať k nám na web a ja v tom čase nie som doma. Ale môžete to využiť aj keď ste si pripravili obsiahlu prácu a na cestách ste zistili, že ste v nej spravili chyby, ktoré je treba opraviť.

office_logo

Dnes nejčtenější

.