Zavřít reklamu

Leaky strpčujú každú možnosť a to nielen Apple, ale aj Google či Microsoft. Spočiatku odmietané zmienky o existencii kalendárskeho balíku Office pre zariadenia so systémom iOS nadobudli pravdivého charakteru až začiatkom októbra, kedy česká divízia spoločnosti oficiálne potvrdila príchod svojho významného balíku aj na populárnu mobilnú platformu, ktorá ako prvá priniesla úspech na pole telefónov s dotykovým displejom. O necelý mesiac neskôr ale vyšlo najavo, že táto voľne dostupná aplikácia však nebude fungovať zrovna najpriateľskejšie a pre úplné použitie bude nutné zaplatiť si prístup k Office 365.

Podľa nových informácii, ako aj leakov, o ktorých pred pár hodinami informoval server Macrumors, sa o najnovší leak postarala francúzska pobočka Microsoftu, ktorá na svojej oficiálnej stránke technickej podpory definuje Office 2013 ako „Office for iPad“. Presnejšie sa jedná o aplikácie Excel for iPad a Powerpoint for iPad, dve významné aplikácie, ktorých prítomnosť by na obrazovkách jablčného tabletu isto potešili a zrejme aj na tejto platforme by sme sa dočkali skvelej optimalizácie, akou Office 2013 prekvapuje i na počítačoch so systémom Windows. Je veľmi pozoruhodné, že produkt, ktorý je ešte stále dostupný vo verejnej beta verzii, je ďaleko rýchlejší a plynulejší v porovnaní s predchádzajúcimi, finálnymi verziami sady, Office 2007 a Office 2010.

Francúzsky Support tak predčasne priniesol oficiálny názov aplikácie Office Mobile for iPhone a zároveň nečakane predstavil i vydanie samostatnej sady pre iPad. Vo vzduchu teda visí otázka, za akú cenu bude spoločnosť Microsoft tieto produkty predávať. Pokiaľ by programy Office stáli 5,99€, stal by sa tak najlacnejšou profesionálnou kancelárskou aplikáciou pre iPad, vzhľadom k tomu, že produkty zo sady iWork sú v obchode dostupné za 8,99€ každý.

powerpoint-2013

Související články

Dnes nejčtenější

.